Můj třetí šamanský buben DUNGUR

14. května 2012 v 14:00 |  Šamanské bubny a paličky
Při náhodném brouzdání na webu jsem narazila na bubínek, který pro mne měl úderné jméno Dungur :0).
Hned se mi zalíbil, ale říkala jsem si, že už mám dva, taky ta cena..........Když kamarádka semnou šla na šamanský seminář a neměla bubínek poslala jsem jí odkaz. Ji neoslovil.........jenže od doby co jsem na něj narazila, mi nedal spát, říkala jsem si, že pokud si ho nekoupí ona, že ho nemůžu nechat bezprizorního, takže jsem paní oslovila a optala se, zda je možné takový bubínek zaslat poštou, naštěstí bylo. Když jsem ho rozbalila trošku zavanul odér z kozy neklamný znak, že kůže je právě z tohoto zvířátka. Buben který má pach po zvířeti, to je jiné, než ten který nemá žádný pach......Bubínek má z druhé strany malý drn kozích chlupů, tři pírka a tři kopýtka....k tomuto bubnu mi láká dokoupit zvířecí věcičky -drápky, zuby..... a buben dozdobit.
Palička - k tomuto bubínku patřila zajímavá palička nazývaná Orba (ta kterou vidíte na obrázku). Z jedné strany má kožešinu z druhé plech na kterém jsou dvě kovová očka a v těch jsou uchyceny v každém dvě kovová kolečka. Zvuk, když se s paličkou tluče do bubínku je zajímavý, ale pokud bubnuji sama a kolem je ticho, je ten zvuk dost hlučný.

Informace které byly o tomto bubnu na webu:

Rámový šamanský buben s paličkouNabízím k odkoupení rámový šamanský buben vyrobený Františkem Pavlíkem (František se učil šamanské bubny - dungury vyrábět pod vedením Gendose Čamzyryna - tuvinského šamana a Mistra martyry).
Průměr bubnu je 40 cm, výčnělky 5 cm. Potažený kozí kůží, prošívaný. V zadní části vytvořeno z kůže ozdobné držení s možností zavěšování talismanů. Buben má devět dvojitých výčnělků. Součástí je palička potažená kůží s kovovými kroužky.

Zajímalo mi, jak se udělají ty vyvýšené výčnělky.....odpověď jsem našla na jednom obrázku na webu - vidíte prasklinu :0)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama