Práce s energií

8. května 2012 v 6:43 |  Informace o šamanismu
Práce s energií

Šaman na to, aby mohl pracovat pro druhé, ale i sám pro sebe, musí být energeticky silný a je potřeba, aby měl silné i své spojence - silová zvířata.
Ještě než jsem zjistila, že moje životní cesta bude směřovat směr šamanismus, byla moje hlavní parketa práce s energií. Umím si mnohé energeticky nacítit - energie vnímám dobře. Celkově je pro mne zajímavé, o čem to tady na Zemi je. Mimo o získávání zkušeností duše - lekce, je to také o energii. Mnohé se dá pochopit z knihy Celestinského proroctví pracovní knihy od Jamese Redfielda a Carola Adrienne (pozor je také kniha Celestinské proroctví, na kterou tato pracovní kniha navazuje a abyste pochopili děj, je potřeba si knihu přečíst - je možné ji najít na webu). Pro malé děti jsou zdrojem energie jejich rodiče, když děti zlobí, vynucují si pozornost, z esoterického pohledu to je, že se domáhají energie, ne každé ji získává takto, některé si ji umí získat naopak vstřícnějším přístupem - základ je, že projev zájmu je pro ně přísunem energie a tu pokud děti nemají, domáhají se jí. V pozdějším věku už si lidé získávají energii z jiných zdrojů. Existují různé způsoby, kterým lidé získávají energii - velmi problémovým a nesprávným způsobem získávání energie jsou ovládací dramata, která jsou v knize popsána. Jsou tam i správné způsoby, jak je možné energii získat, aniž bychom o ni ochuzovali nebo ničili svým chováním druhé. Tato kniha je celkově zajímavá, ač se to na první pohled nezdá, je hodně o šamanismu, tedy způsobu jakým pracují šamané.

Jsou lidé, kteří jsou vysavači energie, stačí aby kolem vás takový člověk prošel a jste energeticky na nule, někteří jsou vědomí jiní o tom vůbec netuší, že tako lidi vysávají - jsou to energetičtí úpíři. Někteří esotericky založení lidé se umí chránit, nebo pokud jsou o ni ochuzeni si ji doplnit…..ale ne všichni. Sama jsem se jednou setkala s holčinou, která byla obsazena démonem……byla to velmi zajímavá zkušenost….ta holčina přišla s jednou kamarádkou do čajovny, ze začátku ve mně nevzbuzovala žádné negace……ale pak jsem si najednou přišla jako ve filmu …… koukám na holčinu a ona měla místo očí jen bělmo - myslela jsem, že špatně vidím, že mám vlčí mhu, zaostřovala jsem zrak, ale nezdálo se mi to, prostě to tak bylo, sama pak řekla, že se obává, že je obsazena. Jejímu sdělení jsem nejprve nevěnovala dostatečnou pozornost, neboť jsem si do té doby myslela, že to je sci-fi….že to je možné jen ve filmech. Najednou mi začalo být podivně, jako bych měla nízký tlak……bylo to horší a horší…..prvně za celou dobu co s energiemi pracuji jsem vyslala SOS těm nahoře….a to velmi naléhavé! (k tomu asi toto, pokud nepožádáte vyšší duchovní bytosti o pomoc sami od sebe vám pomoci nemohou, neboť musí respektovat svobodnou vůli)….odpojila jsem se od prostředí, zavřela jsem si oči a už jsem ji k sobě energeticky nepustila……z hůry mi přišel doping se sdělením, že mám ihned odejít, vzhledem k tomu, jak mi bylo, jsem toto respektovala, tak jako tak už bych tam s ní nebyla ani minutu. Byla to pro mne síla.
Co se týká práce s energií. Lidé si vůbec neuvědomují, že už pouhé věnování jimi napsanému mailu, jim ten co si mail čte, dává nevědomky svoji enegii - energetický doping, který je tím větší, čím zúčastněnější v tom, co se jim děje, je ten co čte.

Mnozí třeba hudrají, že něco stojí tolik. Vůbec si ale neuvědomují, že už pouhé čtení je předání energie a pomoc energetický doping, který může být dost velký. Přesně to znám ze zasvěcování, pokud člověka energeticky tahám na úroveň požadovaného stupně, tak mi to stojí energii u někoho kdo je nízko to mnohdy je, jako když bych složila vagón uhlí a pak usnu jako nemluvně. Šamanská léčba je vždy o energetickém dopingu…..který je v závislosti na léčení větší či menší……

Ráda bych vás také upozornila na Dárky. Jsou dárky a dárky. Někteří lidé vám vnutí dárek, myslí si, jak jsou na vás milí, jenže je to jako Pandořina skříňka. Oni si tím od vás zajišťují pozornost - věnujete pozornost dárku, myslíte na ně a už jim jde doping. Bezproblémové jsou pouze dárky, které si vás nijak nezavazují, dané z lásky, náklonosti, bez očekávání. Dárky, které vám dají zoufalí lidé, mají ten efekt, že mimo jiné k sobě pouštíte negativní energii toho dotyčného. Velmi si dávejte pozor, od koho dárek přijmete…..některé dárky jsou zavazující. Tzv. ženské dárky jsou také problém, váží si k sobě dotyčného, je dobré jakmile se s dotyčným x dotyčnou rozejdeme všeho tohoto se zbavit, obzvláště pokud na vás myslí negativně. Stejné je to s tím kde věci kupujete……třeba v bazarech a sekáčích věci nesou energie lidí, u kterých byli, nepomůže ani vyprání……Pro mne jsou z tohoto hlediska zajímavý starožitnictví, když si nějaký předmět vezmu do ruky vypráví mi….vím jaký byl člověk, který ho měl, některé věci nesou pozitivní energie, některé velmi negativní…..špatné je, pokud člověk tu věc musí dát do zástavárny, neboť nemá peníze……nebo věci po lidech, kteří za svého života nebyli nej.
Maséři. Osobně přiznávám bez mučení, že nemám ráda maséry, neboť jen málokteří jsou v pohodě a minimum se jich umí chránit proti vniknutí cizí energie do jejich těla nebo do jejich okolí. Při masáži se člověk uvolní a to jak masér, který se do masáže ponoří, tak člověk který přijde, takže se vzájemně ovlivňují. Masér může svoje negativní emoce - energie přenést na masírovaného a masírovaný zase tím že se ho masér dotýká na maséra. Asi si dovedete představit, jak to pak vypadá, když jeden z nich řeší rodinné trable nebo jiné problémy. Z masáží můžete přijít velmi ubiti. Zažila jsem to u kamaráda, kterého jsem na dálku měla zkontrolovat po masáži, neboť se necítil dobře, byl tak šíleně zanesen, natáhl to jako houba. Léčitelé a tak si po proceduře myjí ruce, čistí prostor a mnohé jiné věci dělají. Mnozí nepracují doma právě z důvodů, aby si to tam neznečistili cizími negativními energiemi.

Voucher - je velmi problémová záležitost, lidé donuceni různými důvody nabízejí za nišší peníz než si za to co nabízejí představují jako optimální cenu. V lepším případě svoji práci odfláknou, v horším vysílají k vám velmi negativní energie, neboť dali to co nabízejí pod cenou, je tam energie nespokojenosti.

Makléři - pokud se vám na telefon ozve někdo z O2 nebo jiná služba, snažte se jim věnovat co nejméně svoji energie, je to sice neslušné, ale nejlepší co můžete udělat je zatípnout telefon. Jak se tito lidé zaháčkují jen tak vás nepustí. Ti z vás kteří sou slabí se nechají nachytat i já mívám občas v tomto slabé chvilky a tito lidé jsou neomalení, jdou za tím co chtějí dosti nekompromisně, je to jejich povinnost neboť když se neosvědčí jsou do válu.

Služba zdarma - někdy není nic horšího, než to co někdo nabízí zdarma. Za tím může být buď to, že do toho dotyčný vůbec nedá co má, nebo v horším případě, mu předáváte něco o čem vůbec nevíte, obírá vás o energii jste lapeni jako muška do pavoučí sítě. Většinou lidé co toto nabízejí mají nějaký záměr....někdy si toho negativního vůbec nemusí být vědomi, neboť je něco do toho žene a oni sami nevědi co....jsou mnohdy obsazeni. Možná jedinou vyjímkou by mohly být řádové sestry, jenže kdo ví proč v tomto životě tuto službu vykonávají (blíže k tomu by bylo na dlouhé povídání a týká se to spíše regresí).
Totéž podezřele levné služby a cokoliv levného - tam ale ještě přistupuje mnohdy nespokojenost jako u Voucherů.

Někteří mistři kteří zasvěcují Reiki, Shamballu nebo různé jiné záležitosti, si mohou tvořit závislosti. Nepouští vás ze svého dosahu neboť tím že jste na ně napojeni od vás získávají energii. Toto se většinou pozná na solaru.
Co k tomu tématu ještě dodat. Každý tu máme vyměřen určitý čas, je na nás komu ho věnujeme. Ne každý má dostatek energie, ten kdo ji má dost, je na něm, komu ji věnuje. Je tedy na každém z nás komu věnujeme svůj čas, svoji pozornost a tím i energii. Pokud někomu je do ouvej, nezajímá se jak na tom jste vy, je to přesně o tom, že tonoucí se stébla chytá. Už mnohokrát jsem si všimla, že ten kdo je v krizi x depresi se vás neoptá, jak na tom jste vy, ale dožaduje se pomoci…….je tedy nutné se mít rádi, pokud budete mít energie tak sami pro sebe, klidně to dotyčným řekněte a nenechte se ještě více vysát….Také můžete být duševně unaveni a v tom případě také není dobré si nakládat na svá bedra jejich problémy.
Pokud si krátkodobě šáhnete do energetických rezerv, tak se tento deficit dá poměrně rychle obnovit, pokud se někdo dlouhodobě plácá v problémech, tak klesá ke dnu….ono ne nadarmo se říká, že je člověk na dně….mnoho lidí se teprve při šahnutí si na dno, umí odrazit směrem vzhůru…….Já osobně mám dáno být na vyšší energetické úrovni a vzhledem ke svým aktivitám záměrně sama sebe udržuji výše (k tomu mi pomáhají různé techniky) a přesně vím, jak na tom jsem a kdy mohu a kdy nemohu pomoci. Je dobré se udržovat v energetickém středu, nebo ještě lépe o něco výše, neboť pokud vás někdo energeticky vyčerpá, pak klesnete jen na tu střední úroveň a nesáhnete si do svých rezerv. Pokud si někdy sáhnete do rezerv na malou chvíli tak se energie dosti rychle obnoví, pokud delší čas šaháte do rezerv a jste dlouho pod průměrem, je obnova energie záležitostí více dní, během kterých není radno si nechat energii odčerpat. Duše na svou regeneraci potřebuje klid, některá pozitivní zážitky …. Naučte se vnímat svoje tělo, svoji duši co vám říká. Jakmile je to sdělení, že strádá, pokuste se co nejdříve si pomoci, toto je nej varianta……pokud si člověk umí pomoci sám a nemusí vyhledávat pomoc u druhých neboť pomoc od druhých nemusí být ta nejsprávnější, navíc mnohdy člověk musí hledat než najde toho správného terapeuta….vždy začněte tím, že se budete snažit přijít na to, co byste mohli udělat nejprve sami pro sebe.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama