Šamanský buben - zákl. info

14. května 2012 v 13:55 |  Šamanské bubny a paličky
Šamanský buben - základní info.
Jak nám bylo řečeno Věrkou Martincovou tak šamanský bubínek si žije vlastním životem. Předem se nedá říci, jak bude znít. Nejde o klasický buben na bubnování, je to šamanský buben na šamanské bubnování a je třeba, aby byl vyráběn s tímto záměrem, a pokud si ho jdete koupit, tak by měl být šamanský a kupovat ho s tím, že to bude šamanský buben. Při úderu na různých místech různě rezonuje. Je to pro šamana průvodce - kamarád, který ho doprovází.....Bubny jsou tvarově různého ražení, je v tomto zajímavé sledovat jak vypadají bubny v různých částech světa, ale i u nás mají lidé bubny různého ražení. Velmi zajímavý buben má Ida M. je hranatý z toho dvě protilehlé špičaté strany má zvednuty vzhůru, také její malý šamaňáček je zajímavý, je tam více kovu než je běžné......navíc na přední straně má krásnou květinu......

Přední strana bubínku je pro lidi, zadní pro šamana. Někdo má přední stranu bubínku různě vyzdobenou, někdo ho nechává přírodní (mnozí majitelé tam obrázek vidí, i když ho tam namalovaný nemají). Často je velmi zajímavá zadní strana bubnu na obrázcích se šamany, mají tam zavěšené různé věcičky - brka, stuhy, zvonečky, kopýtka. Já jsem si svůj první bubínek vyzdobila bílým boa s malými pírky s puntíky, druhý bubínek zatím nemá nic, třetí už při obdržení měl tři kopýtka, tři pírka a kožešinku z kozy, láká mi ho vyzdobit různými předměty ze zvířat......
Moji učitelé šamanismu Markéta a Pavel říkali, že se má šaman napojovat na ducha bubnu, takže moje bubínky mají své duchy na které se napojuji.
Vlastička Kardó zase říkala, že každý buben má svého koně, neboť bubnu se také říká kůň, takže moje bubínky mají každý i svého koníka :0). Lze prý to i obráceně, nejprve požádat o koně bubnu a ten si pak přitáhne bubínek pro daného šamana.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama