Moje šamanské prozření

31. července 2012 v 15:27 |  Šamanské semináře (kterých jsem se zúčastnila)
9.4.2011 Esotera - Anisja Semizool Monguš (ruská Tuvinská šamanka)


Na stránkách Esotery na Výstavišti bylo v programu napsáno, že tam bude Anisja. Šla jsem na její přednášku. Během toho co bubnovala do šamanského bubínku mi nejprve začaly mrkat oči jako mi mrkají při reiki.......a pak jsem se začala dosti rychle dostávat do změněného stavu vědomí.....začaly se mi zmocňovat emoce - smích.

Od té doby jsem se začala o šamanismus více zajímat. Zjistila jsem, že co kultura to v šamanismu používali jiné praktiky a prostředky. Jen šamanismus některých národů je pro mne vyhovující. Rozhodně nejsem pro ty směry, kde se používají opiáty nebo jiné omamné látky (přírodní národy s tímto umí jinak pracovat než naše civilizace, takže nemám nic proti tomu, že tyto techniky používají, ale v naší civilizaci by se to spíše mohlo zvrtnou v závislost vzhledem k tomu, že s těmito rostlinkami neumíme....neumíme ohlídat duši.....a těžko pak hledat pomoc. Při regresi jsem si prošla svým šamanským životem, kde jsem byla mužem a účastnila jsem se, zasvěcovacího rituálu na šamana při kterém se používaly opiáty....byla to velmi zajímavá zkušenost, měla jsem velmi zvláštní pocity, nikdy jsem nebyla oblbnutá tímto způsobem (zatím jsem nevyzkoušela ani Marjánku, tak nevím jak se pak člověk cítí). Takto v regresi jsem si vyzkoušela, jak dotyčný vnímal účinek takové drogy vzhledem k působení opiátů nevnímal bolest, naopak mu to co mu dělali, přišlo k smíchu.

Sama za sebe jsem jen pro bílý šamanismus, tedy ten co nepoužívá drogy. Rozhodně neuznávám žádné woodoo a podobné útoky a manipulace s lidmi, naopak vidím šamanismus jako velmi dobrý pro pomoc lidem a jejich duši (s tou málo kdo umí pracovat) s jejich problémy v situacích, kdy běžná medicína je na danou záležitost krátká - neumí si s ní poradit, nebo se tímto vůbec nezabývá (což jsou třeba právě problémy s duší), ale opět je to o tom že je šaman a šaman....není šaman jako šaman.....člověk si velmi musí dávat pozor komu se svěří do péče......

Po nakoupení knih a puštění se do jejich studia jsem si uvědomila, že to s čím jsem běžně pracovala a co jsem u sebe neuměla zařadit pod žádný esoterický směr, patří do šamanských dovedností :0). Pracovala jsem se šamanskými technikami a neměla jsem o tom ponětí. To bylo velmi zajímavé zjištění. Navíc jsem zjistila, že šamanismus je úplně o něčem jiném, než jakou jsem o něm měla představu! Měla jsem na něj velmi zkreslený a pokřivený náhled. Konečně jsem také pochopila svoji zálibu v dráčích, neboť šamani s nimi pracují. Bylo pro mne zajímavé zjistit, že moje doporučení jak se lidé mají starat o dráčky ve skriptech při přidělení dračího průvodce, že je dost podobný návod byl v knize, jak se starat o silová x totemová zvířata - pomocníky.....:0). Uvědomila jsem si, jak jsem od mládí v lese a na výletech, k nelibosti svých rodičů sbírala kde co - kamínky, pírka, dřívka... vše možné co šlo odnést a co mi zaujalo......i z dovolených jsem vozila "poklady" všeho možného ražení, moře je v tomto super jsou v něm jak mušle, tak v okolí jsou krásné oblázky........tato vášeň ve mně přetrvává i do dnešní doby......jsem sběrač a nacházení různých předmětů mi působí ohromnou radost :0) - to je také znak šamana kamínky, pírka a jiné věcičky jsou u šamanů velmi oblíbené.

Anisja má mnoho různých druhů oblečení.....toto které měla na Esoteře mi zaujalo neboť na provázkách viselo mnoho různých věciček jako medvědí packa atd. Myslím že říkala, že její oděv váží 25kg. Na obrázku zapaluje šalvěj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama