Augustin Jesus Grefa

20. října 2012 v 7:13 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Augustin Jesus Grefa (z Ekvádoru)


2.11.2011 - v divadle Kampa přednáška šamana Augustina
14.5. 2012 - další povídání o Ekvádoru s Augustinem

2.11.201 jsem byla na přednášce Augustina. Dozvěděla jsem se zajímavé a důležité informace. Překlad toho co říká nám zprostředkovala jeho přítelkyně Míša.
Co jsem se dozvěděla:
Ženy pokud jsou šamanky jsou mnohem silnější než muži, co muž vyléčí za tři sezení šamanka za jedno, ale že moc šamanek záměrně nevychovávají, neboť ženy jsou více emocionálně založené a když jsou na někoho naštvané mohou vyslat tak silnou negativní myšlenku a tím negativní energii, že dotyčnému to energeticky ublíží, a pak někdy dost dlouho trvá náprava.
Přát si - pokud si někdo něco přeje, nestačí přát si to jen v mysli aby se to splnilo, ale přát si to srdcem, tak se mu přání splní.
Pokud se někdo něčeho moc bojí a myslí na to (třeba aby ho neuštknul had) tak se to stane, neboť ta myšlenka je tak silná, že si to přitáhne.
Že běžně se mnohé u nich v Ekvádoru řeší tím, že jim je do očí nasypán tabák nebo chilli. Když mu to otec prvně udělal, měl pocit, že ho nemá rád, až mnohem později pochopil, že to vedlo k jeho uvědomění si.
Na léčení používají Ahujasku, tato rostlina je v několika provedeních, jen znalí vědi, které druhy jsou bezpečné. Nebezpečné druhy způsobí závislost, rostlina člověka začne ovládat (je to stejné jako u drog, ne všichni jsou tak silní, aby je rostlina nezačala ovládat, čím je způsobena závislost, šaman umí pohlídat duši, což je právě u Ahujasky velmi důležité!) nebo že člověk rychle stárne (to jsou ti šamani co vypadají jako scvrklé jablko, může dojít i ke smrti. Ty dobré druhy naopak člověka omlazují, povzbuzují, dodávají mu vitalitu a pomáhají mu ledacos poznat. Když člověk má nějaký vnitřní blok atd. tak to vychází ven z těla - člověk to vyzrátí, ale ne vše je na fyzické úrovni, něco je i že z něho pouze vycházejí nějaké černé energetické hnusy.....
Jsou u nich místa, která jsou velmi energeticky silná....třeba strom jehož kořeny vystupují nad povrch a to tak, že tvoří vysokou hradbu......


nebo jeskyně (jsou vidět na odkazu dole) kde se člověk může naučit poznat svůj strach a nebo tam relaxovat, také kameny s kterými když se komunikuje, tak mnohé člověku pomohou pochopit.
Když jedla co je zvyklá, tak na ní šla místní havěť - mušky......To co každý den jedi místní působí aby nedostali malárii (takže není třeba se nechat očkovat, neboť buď se tam jí místní jídla a nebo místní šamani si s tím umí poradit....).
Lidé z celého světa se k nim jezdí léčit, třeba ze strachů, drogové závislosti......
Děti sotva jsou trošku soběstačné, tak nad nimi není tak veliký dohled a ty se klidně vypraví do okolí a třeba o nich pár dní rodiče nevědi. Mnohé si musí dělat sami - prát si už od útlého dětství.
Vzhledem k tomu, že se tam té holčině stýská, má v plánu projekt, který je na webových stránkách prirodnizivot Bude to obnášet to, že ten kdo se tam vypraví bude v některé z rodin, žít jako oni, nebude zasahovat do chodu rodiny, dotyčný bude pomáhat s čím bude třeba (stavba obydlí, výroba lodi z kmene stromu atd.) a vzhledem k tomu nebude platit částku jako movití turisté z USA, ale nebude smět narušovat chod rodiny a přizpůsobit se tomu kde bude ubytován.

14.5. 2012 Další setkání s Augustinem. Jeho žena Míša byla těhotná :0) - takže Češi pronikají do světa a jejich krev se mísí s místními obyvateli......Tím také více Čechů se o této oblasti dozví. Míša se snaží podpořit některé projekty třeba aby nedocházelo ke kácení deštného pralesa, proto otec Augustina skupuje pozemky (chtěl by tam vytvořit chráněnou rezervaci nebo něco takového oficiálního, aby k devastaci pralesa nedocházelo....důvod proč místní kácí lesy je, že nemají moc možností jak získat peníze na to, aby jejich děti mohly studovat a toto je způsob jak peníze získat neboť bílí lidé za dřevo platí), jeho rodina je velká a obhospodařuje už velký kus území. Češi se jim v jejich snaze rozhodli pomoc.
Mluvil jak je důležitá energie Hada
O zbavení se strachu - strach je z jejich pohledu dobrá energie - vyvažující......Strach se léčí strachem
Hlemýždi z jejich slizu se dělají hojivé krémy
Dračí krev - Santa Drago na léčení mnohého (lze koupit i v Čechách http://www.zdravi-vitaminy-doplnky.cz/o-produktech/draci-krev-jeji-ohromujici-ucinky-a-nadeje
Přírodní med od divokých včel......nedochucovaný cukrem (ten koloval a nechali nám ho okoštovat)
Od miminkovského věku se tam dětem dává do očí chilli od 12 let Ayahuaska (srandovně ji jeden z Čehců nazýval Ája)
Iniciační kameny - mají jich v Ekvádoru 200-300.
Další co tam padlo na téma ženy, že ženy mají silnější energie než muž, proto chlapci, kteří mají jít šamanskou cestou mají být méně ve společnosti dívek. Chlapcova energie se v jejich blízkosti (například objetí) zhroutí. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama