Eva Dušejovská

21. října 2012 v 6:34 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Eva Dušejovská


5.12.2011 - v Divadle Kampa šamanská práce s hlasem
29.3.2013 - v Divadle Kampa šamanský kruh
13.5.2013 - v Divadle Kapma šamanský kruh

5.12.2011 jsem byla v Divadle Kampa na práci s hlasem. Bohužel se nás sešlo málo - mimo paní E.D. jen tři. Paní Dušejovská zpívala velmi hezky a druhá přítomná paní také.... Já jsem tam nešla kvůli tomu, abych si zapěla (i když kvůli tomu také), ale proto že běžně nejsem odvážná pustit svůj hlas aby zazněl do éteru, aby byl slyšet při šamanském bubnování (k šamanskému bubnování je dobré přidat i hlas, neboť jak bubnování tak zpět jsou léčivé). Chtěla jsem se osmělit a nechat svůj hlas znít, ale tohle na mne bylo být příliš odvážnou. Původně jsem doufala, že v kolektivu se přeci jen trošku můj zpěv ztratí v davu, že hlasy ostatních mi podpoří a tím se odvážu a svůj hlas pustím ze rtů, přestanu se vědomě kontrolovat a hlas nechám rozezvučet.....Bohužel takto byl můj hlas příliš slyšet a vždy jsem se zalekla když byl slyšet více než ostatní a stáhla jsem se......chvílemi tam bylo skoro ticho neboť kamarád na tom byl stejně a také nepatří v tomto k odvážným, takže o to horší to bylo, dvě odvážné na dva neodvážné je špatný počet a podle toho to vypadalo, sotva ty dvě dámy stišily hlas, hned jsme se stáhli též. Trošku jsem se na sebe zlobila, přemýšlela jsem, co by mi pomohlo, neboť jsem tam přeci šla se odvážit, uviděla jsem zvoneček a chopila jsem se ho, měla jsem v něm pevnou oporu a byla jsem pak odvážnější, snažila jsem se vnímat jeho cinkání a ne své okolí, bylo pro mne zajímavým zjištěním, že zvoneček mi tak pomohl.

29.3.2013 - zúčastnila jsem se šamanského kruhu s Evičkou Dušejovskou. Při představování jsme měli sdělit, proč tam jsme. Sdělila jsem, že kvůli tomu, že jsem zatím němý šaman, že potřebuji pustit svůj hlas. Ten den se mi to podařilo, sešla se tam moc sprima skupinka lidí, už od začátku jsem svůj hlas dle instrukcí Evičky pustila, aby zněl....Během večera se na dvou slečnách pracovalo, velmi mi lákalo se ujmout bubnování a Evička mi ho po mírném váhání svěřila s tím, že podmínkou je že musím pustit svůj hlas.......což jsem udělala a bylo to nad moje očekávání :0)......Bylo pro mne moc prima, že ti lidičkové tam byli podporující, nikdo se nad tím co šlo přes moje hrdlo nepozastavoval ani nepohoršoval.....a já tím že jsem svůj hlas propůjčila bez omezování, tak to bylo hodně silné......Byla jsem vděčná Evičce a zároveň jsem byla ráda sama za sebe, že jsem byla odvážná a hlas pustila aby zněl.......

13.5.2013 - zúčastnila jsem se dalšího šamanského kruhu s Evičkou. Opět se na Kampě sešli moc prima lidičkové.....krásně jsme putovali.....Evička měla nový bubínek, což bylo úžasné, neboť ten předchozí mi až tak neumožňoval putovat ale s tímto se mi do změněného stavu vědomí a tím do jiné reality putovalo velmi hezky.....byl to krásný a příjemný večer, který jsem si užila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WaclawY WaclawY | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:16 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na samanskacesta.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama