Don Miguel Ángel Ruiz a Don Jose Ruiz

25. listopadu 2012 v 6:45 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Don Miguel Ruiz a Don Jose Ruiz (z Mexika)


31.10.2012 - Čtyři dohody a Pátá dohoda otec a syn Ruizovi

31.10.2012 jsem byla na semináři s autorem knihy Čtyři dohody Donem Miguelem Ruiz a jeho synem Donem José Ruiz, který napsal Pátou dohodu. Seminář svým neotřelým způsobem uvedl Jaroslav Dušek, který vždy umí pobavit a vyloudit úsměv na rtech účastníků. Já osobně jsem ani jednu z knih nečetla, i když jsem na ni mnohokráte v krámu narazila…….po této přednášce uvažuji o jejím přečtení. Oba tito lidičkové se snaží předat svoje poselství světu (někdo sice tvrdí, že jen oprášili, co už tu bylo….jenže to je u mnohého, že se na to časem pozapomene a ti nahoře se nám to nějakým způsobem v pravý čas snaží připomenout).
Jejich představa je změnit svět - není tím myšlena planeta Země, je tím myšlen svět v hlavě. Jejich poselství je o tom, že změníme svět tím, že budeme mít rádi sami sebe, že si budete užívat života plnými doušky (tím není myšleno vést život zhýralý) a svůj osobní život proměníme v rajský sen. Tím že změníme svůj vlastní svět, který máme v sobě, začnou se dít změny.
Také padlo sdělení, že každý říká, že se na svět zrodil s nějakým posláním, že máme nějaký úkol, ale že naše hlavní poslání je být šťastní.
Dříve či později přestanou naše fyzická těla existovat. Byl nám dán pouze určitý počet východů a západů slunce a úplňků, který si můžeme vychutnat, to je čas, jenž si máme užít naplno a radovat se sami ze sebe i z druhých. Ten čas co nám byl dán nemáme promarnit, že je mnoho způsobů jak to udělat.
Nebudu se obšírně rozepisovat o jejich díle, neboť se s ním sami můžete seznámit, rozhodně stojí za pozornost a je pro aktuální pro současné dění.
Starý pán povídal rozvážně (je po transplantaci srdce, dlouhou dobu byl v komatu, během něho se na chvíli probudil sdělil, že ještě něco musí vyřešit a opět se do komatu ponořil, pak se vrátil, aby předal poselství světu), když dostal slovo syn, tak vyskočil jako fretka a plný nadšení se dal do povídá tak, že až po chvíli si uvědomil, že překladatelka nestihne překládat. Řekl, že si uvědomil, že když příliš naslouchá druhým a podřizuje se tomu, jakého by ho chtěli mít, že to člověka velmi zatěžuje a hlavně nežije svůj život, přestává být sám sebou, že tak jako my bychom chtěli mít ty okolo sebe dle svých představ, tak i oni by nás chtěli mít podle svých. On se také nechal takto ovlivňovat, až si uvědomil, že je těžký a hledal důvod, našel co vše na sebe nechal navěsit……pochopil příčinu a to mu pomohlo se zátěže zbavit. Sdělil, že každý by měl být umělcem svého života a tvořit umělecké dílo, měl by žít podle svých představ tak, jak mu to vyhovuje.

Upozornili, že do vztahu muž x žena si každý z dvojce přinese svoji "zapáchající mrtvolu", kterou si nosí na zádech, jsou to problémy, které si nese sebou……a vzájemně si je předávají.

Obsah čtyř dohod:
1. dohoda: Nehřešte slovem
2. dohoda: Neberte si nic osobně
3. dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky
4. dohoda: Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

5. dohoda zní: Buďte skeptičtí, ale naslouchejte.
Nevěřte sami sobě, ani nikomu jinému. Pochybujte o všem, co slyšíte. Je to skutečně pravda? Naslouchejte záměru, který je ukryt za slovy. Jedině tak porozumíte skutečnému poselství." Naučíte se naslouchat přímo svému srdci," říká o Páté dohodě José Ruiz, který společně se svým otcem Miguelem napsal tuto příručku pro porozumění sobě samému.

Oba patří mezi vyznavači neošamanismu: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama