Inti

18. listopadu 2012 v 7:03 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Inti (Peru)

4.6.2012 - Inti v studiu Lampión

4.6.2012 Míša přivezla dalšího šamana z Peru Inhiho, který se specializuje na hru na různé nástroje.
Inti znamená slunce.
Začal tím, že zapálil dýmku a jejím dýmem se očistil
Pak Míša zatroubila na velkou lasturu
Inti nám předvedl hru na různé nástroje. Na různé druhy píšťal.....krátké i dlouhé, bubínek a mnohé jiné nástroje. Zajímavé bylo, že zvládal hrát na bubínek a zároveň na panovu flétnu a přitom se ještě pohybovat. Kdyby to člověk jen poslouchal z CD a neviděl, řekl by, že hají dva lidé.
Velmi zajímavý nástroj byly dvě baňky které spolu byly spojené....v jedné šplouchala voda, když se naklonila, a pak vrátila zpět, tak to pískalo - byl to zvuk jako když na sporáku píská konvice když se už voda vaří, byl to vysoký táhlý tón.....Podařilo se mi na webu najít obrázek i info:


Byla sranda, když se někdo na tento nástroj optal. Dotaz zněl, jak tento nástroj vznikl, Inti odpověděl, že nad tím dlouho jejich lidé meditovali (pocitově to mohlo trvat několik generací :0) )......a když pak padl dotaz, jak to funguje, tak sdělil, že nad tím ještě dlouho meditovat budou :0).

Získala jsem dva super úlovky. Na první pohled mi nadchla krátká bílá dýmka zhotovená z kosti zdobená stříbrem a kamínky, něco takového jsem ještě neviděla a musela jsem ji mít. Inti mi ji rozdmýchal a vytvořil mi k ní čistítko z drátku (k té jsem následně dostala informaci z hůry, že mi ji věnovalo Sluníčko v den noci....došlo mi, že sluníčkem byl myšlen Inti a den noci bylo myšleno to, že v ten den byl úplněk ;0) ) a druhým super úlovkem byl stříbrem a kamínky zdobený kajmaní zub.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama