Mgr. Gantulga „Gany“ Ganjuur

6. listopadu 2012 v 6:59 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Mgr. Gantulga "Gany" Ganjuur (z Mongolska)


2.2.2012 - vítěný dech

Dle informací na webu se narodila v Ulánbátaru v Mongolsku, vystudovala Karlovu univerzitu v Praze. Žije převážně v České republice, ale každoročně tráví několik měsíců ve své rodné zemi, kde dále zdokonaluje své schopnosti pod vedením duchovních učitelů. U nás pořádá pravidelné praktické semináře, ve kterých vyučuje techniku "Vítězný dech" a také uplatňuje své léčitelské a poradenské schopnosti a znalosti při pomoci lidem v tíživých životních situacích.
Buddhistické učení vysvětluje pojem "karma" jako zákon příčiny a následku. Rodíme se tady na Zemi tak dlouho, dokud jsou k tomu karmické příčiny. Dle tradičního mongolského duchovního učení má každý člověk ne jednu, ale dokonce čtyři karmy...

2.2.2012 jsem byla na této šamance, která pro mne byla polemická. Hned na začátku začala povídat něco, co co nebylo zcela pochopeno přítomnými, takže ve vzduchu byly cítit rozpaky a ona sama z toho byla také rozpačitá a nesvá. Proti jiným šamanům, které jsem viděla, je jemná, často se zmiňuje o bebíčkách, která měla v mládí a následně sděluje, co jí radila maminka - rady její maminky byly jak poučné, tak úsměvné. Své žáčky učí onomu Vítěznému dechu, kterým vstoupila v povědomí lidí. Část přítomných byli lidičkové, kteří k ní na Vítězný dech chodí - dle reakcí se do dýchání zrovna moc s nadšením nehrnou, dle jejich sdělení je některým z toho dýchání špatně, což není špatně, má to svůj důvod. Mně osobně by nevyhovovalo něco, co by způsobovalo nepříjemné pocity mému tělu a tím pádech bych se musela do toho nutit, ale beru, že někomu to pomůže, že je to pro určitý okruh lidí vhodná technika, mne ale nezaujala (dle informací na webu se tímto dechem dokáže vyřešit skoro vše). Já jsem se na ni šla podívat, protože na webu se o ní píše jako o jasnovidné šamance tak jsem si ji chtěla nacítit, poznat.....Jsem ve stádiu hledání svojí šamanské parkety čím se budu zabývat a lidiček kolem šamanismu od kterých bych mohla čerpat dovednsoti, zkušenosti a to, co mi pomůže v mojí cestě. Gany byla milá, usměvavá, ale z mého pohledu slabá šamanka a její technika bych řekla, že má k šamanismu poměrně dost daleko, tak si já šamanskou práci nepředstavuji.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama