Moqui Marbles

16. listopadu 2012 v 14:35 |  Šamanské věcičky a udělátka
MOQUI MARBLES
Tyto kameny jsou čím dál vzácnější, neboť jsou nyní k nalezení pouze v Grand Staircase Escalante ve státem chráněném území, které se stalo národní rezervaci. Pro zájemce-sběratele to je "bohužel", neboť těžba kamenů je zastavena a jejich cena na trhu stoupá.
Dobrá zpráva pro Čechy - začátkem roku 2008 proběhla informace o nalezišti v Čechách http://www.doplnek.com/content/kulate-lecive-zazraky Vršanské a Bílinské kuličky by mohly být podobného ražení jako Moqui Marbles, začala se o ně zajímat i NASA http://zpravy.idnes.cz/kulicky-z-ceskolipska-zkoumaji-vedci-nasa-fi2-/zahranicni.aspx?c=A071130_095103_vedatech_itu
Tyto kameny mi upoutaly a zatoužila jsem po nich. Vzhledem k opatřením která přijala vláda, do budoucna budou k dispozici jen kameny které byly vytěženy před tímto rozhodnutím a tak je logické, že se postupně stanou méně a méně dostupné až se stanou nedostatkovým zbořím a tím jejich cena bude stoupat, takže jsem se je rozhodla koupit co nejdříve, dokud je na webu výběr, protože pro svoji šamanskou práci jsem potřebovala najít pocitově příjemné a harmonické dvojce.

Nakupovala jsem na těchto odkazech:
http://www.magicka-pohoda.cz/0,216,moqui-marbles.html tady jsem koupila první dvojici. Kameny opravdu odpovídaly obrázku. Přiložena byla i informace ke kamenům a certifikát, že jde o kameny z Utahu.
http://www.vykurovadla-rymer.cz/eshop/kameny.html?page=6 tady jsem koupila druhou dvojici. Kameny odpovídaly obrázku (na pana Rymera je vždy spoleh). Byla u nich cedulka s informací, že jde o kameny z Utahu. Tyto kameny jsou o něco větší než ty první.

Obě dvojce jsou pro mne energeticky zajímavé a mně velmi příjemné.

Našla jsem je i na dalších stránkách:
http://www.prirodnidoplnky.cz/detail/464-Mogui-Marbles-kameny-zrozeni-stredni-1-par na této stránce je mají nejlevnější, mají poslední pár dle jejich informací jsou kameny 4cm velké (viz. foto od majitelky stránek):


http://www.fler.cz/zbozi?ucat=193148 velmi levné, jednotlivé kusy
Slovenské stránky:

Moqui Marbles jsou pojmenovány podle indiánů Moqui, kteří území kde se vyskytují dříve obývali. Nazývají se též "kuličky Moqui", "žijící kameny", "kameny zrození", "hromové kameny" nebo "šamanské kameny".
V jazyce indiánského kmene Hopi http://www.old-picture.com/hopi-index-001.htm
prý znamená slovo "Moqui" - "ten drahý, co odešel", ale i "věrný, milý", což má vztah k indiánské pověsti, která říká, že zemřelí předkové indiánů Hopi vždy večer, kdy je duchům zemřelých dovoleno navštívit Zemi, hrají s těmito kuličkami různé hry...
... a když pak Slunce opět vyjde a oni se zase musejí vrátit do nebe, zanechávají po sobě na Zemi tyto kameny, aby tak příbuzným dokázali, že jsou "ve věčných lovištích" šťastní a mají se dobře...a naopak, pokud je doma mají indiáni, dávají zase předkům najevo, že jsou v jejich obydlích vítáni.

Geologové považují Moqui Marbles za konkrece (horninová nebo minerálová nakupenina) železné rudy vzniklé před 130 až 155 miliony lety. Většina těchto výtvorů přírody má jádro ze zpevněného pískovce, jež je obklopeno pláštěm ze sloučenin železa - hematitu železa, manganu, titanu a paladia.
Konkrétní způsob jejich vzniku není jednoznačný, existuje více variant vzniku pozemského, včetně varianty mimopozemské (dopad meteoritu do oblasti 12 mil od Escalante, nazvané Big Spencer Flat, viditelné jsou tam prý i zbytky obrysových valů místa dopadu). Dle jedné informace vznikly tyto kulovité útvary v pórovité hornině, a to pohybem vod bohatých na železo (to se i na Marsu dnes všeobecně přijímá a dokazuje to, že na Marsu před stovkami milionů let musela být voda v kapalném stavu). Jiná teorie hovoří o dopadu meteoritu do oblasti "Big Specer Flat" 12 mil od města Escalante, kde jsou ještě dnes viditelné zbytky valů po dopadu, někde bylo uvedeno, že kuličky jsou z bleskem spečeného pískovce.
Vyskytují se ve velikostech od malých kuliček do velikosti tenisáku.
Jsou to většinou hladké, eliptické nebo kulaté koule. Jsou to párové kameny. Hladší a kulatější jsou ženské kameny (s levotočivou energií), hrubší povrch a vzhled připomínající létající talíř jsou mužské kameny (s pravotočivou energií), ale není to vždy pravidlem (na jednom webu jsem našla doporučení, že si to má člověk nacítit nebo ověřit kyvadélkem)
Tvrdost je udávána dosti vysoká, a to 7,4 podle Mohsovy stupnice, což někteří lidé zpochybňují. Tvrdost 7 a více která se uvádí by totiž znamenala, že se s nimi dá rýpat do skla (na jednom webu bylo doporučení: tak si to vyzkoušejte u Vás na okně a máte v tom hned jasno... ☺). Někde se uvádí že mají tvrdost pouze 5.0-6.0, což také není v této stupnici málo.

Vlastnosti:
Při svém duchovním a léčitelském vzdělávání je zapotřebí jejich vlastnosti co nejlépe poznat. Vše co se s nimi koná je nutné konat v souladu s potřebami Země a vesmírnými zákony. Nelze je používat ze zištných důvodů.
Moqui kameny vydávají tolik energie, že jsou srovnatelné pouze s "Meteority" a "BOJI kameny".

Mystické vlastnosti:
Putování (toto je šamanský termín....šamani když se vypravují do jiné reality, tak se tomu říká že putují) s Moqui zpřístupňuje minulé i budoucí informace, umožňuje jejich zasazení do širokého kontextu a jednat v souladu s potřebami Země.
Tyto kameny byly využívány Hopi indiány. Šamani starověkých kmenů je používali v šamanských rituálech, při meditacích, spiritistických duševních cestách a hrách. Byly využívány i dalšími mystiky. Byly považovány za posvátné.

Léčivé vlastnosti:
Při používání působí kladně na vyrovnávají energii, doplnění energie, pomáhají při nesouladu, blokádách, citové nevyrovnanosti, navozují duševní rovnováhu. Kameny se používají pro léčení, harmonizaci, ochranu, meditaci, regeneraci, uklidnění, posílení imunitního systému a omlazování orgánů. Zlepšují vlastní koncentraci.V lidech podporují klid, veselost, pohodu, vyrovnanost a chrání před psychickým útokem nebo negativními energiemi. Podporují štěstí, světlo a radost ze života. Prostřednictvím energetického pole kolem kuliček, poskytují pocit sounáležitosti s lidmi, rostlinami a živočichy. Působí proti lakotě, velikášství, agresivitě.
Regenerují a posilují fyzické a duchovní aspekty těla, mysli a duše. Zlepšují krvetvorbu, prokrvení a absorpci železa a posilují svaly, střeva, kůži, žíly, imunitní systém. Aktivují regeneraci. Omlazují tkáně, orgány a kůži. Používají se rovněž při úbytku kostní hmoty, odvápňování kostí a obnovují organismus na buněčné úrovni. Příznivě působí na omlazování orgánů. Pomohou při bolestech s páteří, stresu, nespavosti. Urychlují léčení, potlačují bolest, zvyšují touhu po uzdravení. Zajišťují plodnost v rodině.
Pomáhají při problémech s nespavostí, zlepšují kvalitu spánku, pomáhají při snadném usínání, podporují hluboký spánek a přinášejí očistné sny.
Odblokovávají, čistí, ladí, vyvažují a harmonizují všechny čakry a meridiány. Vynikajícím pomocníkem při stresu a nervovém vypětí.
Tyto kameny spojují protiklady mužského a ženského v nás, vyrovnávají jinovou a jangovou energii, osvobodí naši přirozenost a dovolí jí rozvíjet se. S jejich pomocí získáváme lepší porozumění pro to, kdo jsme a proč takoví jsme. Moqui snižují naši tendenci zuřivou prací odsouvat řešení problémů na vedlejší kolej a umožňují nám přesně formulovat svá přání a potřeby a pustit se do jejich realizace.
Zvyšují účinnost jiných kamenů. Dobře se kombinují s "Meteority" , " Tektity" a "Vltavíny".
Když tyto kameny dáte do místnosti na vhodné místo, po čase začnou chránit a harmonizovat celý prostor. Obyvatele prostoru chrání před negativními energiemi všeho druhu. Navozují klidnou, veselou a přátelskou atmosféru. Obyvatelům přinášejí štěstí, obdarovávají plodností (v doslovném i přeneseném významu) a životní radost. Chrání před falešnými přáteli, před ohněm, povodněmi a bleskem.
Svému majiteli propůjčují svoji nadpozemskou energii a pomáhají přitahovat radost, štěstí a spokojenost. Odhání veškeré zlo. Pozitivní síly je možno přenášet i na vaše okolí. Jsou kameny splněných přání. Mají blahodárné účinky při duševní a citové nevyrovnanosti, oslabení a ztrátě životadárné energie. Regenerují organismus na všech úrovních. Skřípání Mogui o sebe zvyšuje naši vnímavost vůči zvukům, které leží obvykle mimo naše pásma vnímání.

Jak s nimi pracovat:
Moqui Marbles se používají v páru. Kameny vložte po jednom do každé ruky. Vždy v ruce, kterou píšete držte kámen opačného pohlaví (např.pravák muž - ženský kámen v pravé ruce a mužský v levé, pravák žena - mužský kámen v pravé ruce a ženský v levé). Tato poloha kamenů vyhovuje pro většinu lidí. Je možné si vyzkoušet i obrácené držení kamenů, třeba účinky budou silnější.
Na jiném webu byl a uvedena tato informace:
Mužské kameny se přikládají na slabou nebo nemocnou část těla, ženské kameny na opačnou část těla. Jakmile položíte druhý kámen a uzavřete tím energetický okruh, pocítíte tok energie/pulzování energie. Pokud máte jen dva mužské nebo jen dva ženské kameny, ten těžší z nich se pokládá na nemocnou část těla, druhý na zdravou. Větší kameny se používají jednotlivě a slouží hlavně k meditaci.
Kameny držte pevně v rukou, uvolněte se a nejméně 10 minut s nimi relaxujte. Po 5 - 15 začnou působit záleží na vnímavosti a citlivosti dotyčného. Jejich energii pocítí někteří z vás již za několik minut. Ucítíte příjemné teplo v dlaních, které se pak šíří do celého těla. Kameny probouzíme láskyplným dotykem a rozmluvou - až ucítíme pulzující srdce kamene. Toto teplo je způsobeno tím, že kameny přes vás spolu začnou komunikovat. Můžete cítit i zajímavé vibrace a působení energie těchto kamenů. S Moqui Marbles zacházejte s upřímnou láskou a oni vám ji vrátí.
Co se stane, když "kuličku z Marsu" budete držet v ruce? Vyrovnají se energie (relaxace) - stačí se trochu koncentrovat a už se náš krevní oběh přizpůsobí frekvenci Moqui Marbles.
Nabíjí se ranním nebo večerním sluncem, úplňkem, hlazením a společností ostatních kamenů.
Pocity:
Kameny začnou působit na člověka zhruba po 5 - 15 minutách, záleží na citlivosti a vnímavosti. V první části působení kamenů pociťují lidé s vyšším krevním tlakem mírné brnění v rukách a lidé s nízkým tlakem teplo. Později ucítíme v dlaních velmi příjemné pulzování a chvění, poté se většinou objeví pocit tepla stoupající od dlaní až k ramenům, následně do celého těla. Člověk má pocit klidu, bezstarostnosti, mnohdy se mu chce spát.

Když se kamenům Moqui Marbles skutečně věnujete s láskou, působí na vás svou nesmírně pokojnou energií, zahání od vás vše zlé a čistí vaši auru. Zacházejte s nimi s láskou a oni vám ji vrátí, když to budete nejvíce potřebovat.

Moqui Marbles na Marzu:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama