Taisha Tauma

24. listopadu 2012 v 9:52 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Taisha Tauma


29.9.2012 - Taisha Tauma šamanské konstelace
26.10.2012 - šamanská loď

29.9.2012 Na Esoteře měla Taisha Tauma šamanské konstelace - návrat ztracené duše. Zajímalo mi, jak taková šamanská konstelace bude vypadat. Šamani totiž normálně chodí pro ztracenou duši do Dolního světa a člověku ji přivádějí oni.......někdy to není jednoduché a může to být spojeno s rizikem…...... Konstelace to však byla běžná, tak jak ji provádějí i ostatní terapeuté, Taisha nevzala bubínek a nebubnovala, jak jsem očekávala.
Paní, které se ztráta duše týkala, si z obecenstva vybrala paní, která ji měla zastupovat. Od Taishi padla přesně ta informace, kvůli které je problém do konstelace jít pro toho, kdo přebírá roli hlavního aktéra, nemusí to být pro tuto osobu zcela bezpečné. Taisha k tomu také konstatovala, že tuto roli na sebe dříve bral šaman, neboť pak z té role umí bez problémů vystoupit a být opět sám sebou. Člověk který na sebe roli dotyčného vezme - tak vnímá jeho pocity, vlastnosti, chování.......a člověk se toho po ukončení konstelací nemusí zcela zbavit (po terapii šla slečnu, co na sebe vzala roli té paní, zkontrolovat, zda je v pořádku), může se začít chovat jako ten člověk a může u něho dojít ke změně osobnosti v tom smyslu, že není sám sebou, ale tím člověkem kterého hrál......
Dále padla zajímavá informace na téma odpuštění, tam to bylo rozebráno jen okrajově, jak problémové to může být, proto jsem hledala a na jejím webu našla k tomuto tématu její názor: http://www.samanizmus.cz/ostatni-nabidka/pribehy-k-pouceni-z-praxe/odpustenim-k-chaosu/
Sama jsem se tím pak zabývala, jak to vlastně s odpuštěním je, i jsem pár lidí oslovila, jak to vidí. Rozhodně by odpuštění nemělo být ve stylu, že někomu milostivě odpouštíte. V Hoponopono se používá Prosím odpusť mi......je potřeba když tak odpustit s láskou, nevyžadovat odpuštění, ale prosit o odpuštění......a když odpustit tak od srdce opět s láskou v srdci.......

26.10.2012 Na začátku přednášky Taisha dala očistné do středu - myslím že pálila šalvěj.
Taisha Tauma má toto jméno jak sdělila i v rodném listu.
Šamanská léčba = mentální léčba
Sdělila, jak se k šamanismu dostala, že ji předci povolali, vyzvali........Sdělila, že vše co se naučila dříve byly nějaké části šamanismu a vyjádřila se, že vše, co se dnes učí je nakouskovaný šamanismus.
Nejprve byl sestup do Dolního světa... prošla s lidmi co viděli. Zaměřila se jen na ty, kteří prohlásili, že se tam nedostali, neviděli atd... a v podstatě z každého vypadlo, že něco viděl, cítil, třeba jen na okamžik......To se ukáže většinou, lidé jsou příliš ovlivněni racionální myslí, nedůvěřují svým obrazům, pocitům….
Taisha se zmínila, že šamanui mají 300 spojenců.
Během šamanského léčení se vždy léčí jen jeden problém.
Šamanské kameny které měla sebou a jsou z Peru, tam vyrábí pouze jeden poslední... ona si požádala, dostala... Každý kámen měla na něco jiného. Ten největší, který používala nejčastěji, měla na stahování negativních energií a jejich proměnu v dobré energie... malé na harmonizaci čaker měly jen jeden vrchol.


Loď ... vzala tam lidičky, i když minimum z nich mělo nějaké šamanské zkušenosti. První léčená - s tou to měla Taisha domluveno předem. Taishi přítel byl indisponován, takže se optala, zda někdo z přítomných má šamanské zkušenosti, sdělila jsem že já a bonzla jsem na přítele že on také prošel kurzem. Nechala na nás, kdo bude vepředu a kdo vzadu na lodi. Vzhledem k tomu, že mi lákalo se ujmout bubínku, tak jsem šla na záď - Taisha mi bubínek dávala se slovy, že není nadšená že ho má půjčit…… že ho běžně nepůjčuje (což chápu…vím jak to s šamanským bubínkem je). Přítel byl vepředu před ním byla miska a v té něco pálila….…..lidé tvořili trup lodi…uprostřed byla žíněnka na které ležela paní a u ní byla Taisha. Na konci přebytek energií... Taisha sdělila, že bylo dobré, že loď byla v pořádku, žádné trhliny apod Po ukončení bubnování se ještě věnovala léčené. Pak proběhlo ještě léčení pána.
Taisha používá stejný návratový signál jako nadace pro šamanská studia, ale většinu toho co dělá je jiná než se učí v nadaci, jede si po svém.
Z Taishi vyzařoval pozitivismus, byla povídavá, zaměřovala se na lidičky, seděla mezi nimi... třeba na zemi i když oni na židličce... byla otevřená. Celé to sezení bylo hodně pohodové, hladivé, příjemné... Bylo to takové bezprostřední, lidé byli uvolnění. Tím že je Taisha ohnivka jako já byla mi velmi blízká a bylo mi tam fajn.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hnidopiška :D Hnidopiška :D | 28. srpna 2016 v 18:32 | Reagovat

Z Taishi asi nemohl vyzařovat pozitivismus, jelikož "Pozitivismus je epistemologické a metodologické stanovisko, případně způsob myšlení, který se chce vyhnout spekulaci a vycházet jen z „daného“, tj. z jednotlivých ověřitelných faktů. Je kriticky zaměřen proti metafyzice, ontologii a všem spekulativně orientovaným filosofiím." :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama