Juan Carlos Pacaya Gomez

24. prosince 2012 v 7:28 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Juan Carlos Pacaya Gomez (z Peru)8.12.2012 - povídání s Juanem na Minervě

8.12.2012 jsem byla na Minervě. Trošku mi překvapilo, že se nekonal avizovaný překlad……Carlos začal mluvit a já zjistila, že ne všemu rozumím (byla jsem ráda, že jsem ráda, že přeci jen španělštinu začínám mít trošku v uchu) on totiž mluví česko-španělštinou. Překladatelka sice byla účastna ale nic neříkala, až dodatečně shrnula co povídal. Ze začátku mi dalo dost zabrat se na to co říká soustředit, neboť po začátku tam mnoho lidí přicházelo dodatečně a dělalo hluk.
Povídal, že jsou tři šamanské oblasti Bolívie, Kolumbie, Peru a Ekvádor. Na šamany z Bolívie a Kolumbie si je potřeba dávat pozor, Peru a Ekvádor jsou v pohodě, ale používají rozdílné praktiky. Přinesl sebou propriety, které používá k léčení. Některé už mi byly známé. Povídal o Dračí krvi (překladatelka pak dodala, že je třeba si dávat pozor, že místní ji pančují - nevyrábějí ji ze správného stromu a jak se pančovaná pozná…..že po namazání na kůži nevytvoří kašičku). Carlos na překladatelce ukázal, jak se s ní pracuje, pomazal jí vydatně předloktí, a pak nanesené rychle začal třením vstřebávat do kůže, pak dlouhým nehtem na palci seškrábl kašičku, která právě dokazuje, že jde o pravou Dračí krev. V Peru ji používají ji místo repelentu na komáry. Dále mluvil o Aqua de Floride, že ji tam šamani používají na očistu, že tam pracují i s Aqua de Kananga http://www.vegetalismus.cz/agua-de-kananga (to je podle něho silnější vůně) ….. Pak povídal o léčivém tabáku - ten mají ve velké úctě neboť s ním pracují na léčení, čistí negativní energie…….tmavý je slabší, bílý je magický ten používají i šamani, kteří pracují ne zrovna pro dobré účely, když k nim někdo přijde s takovým problémem, tak to berou jako svou práci……Dále mluvil o bylinkách, že jejich bylinky umí vyléčit ledacos, že u nich je prostředí, které není stresové, takže oni stresem netrpí……..a pokud se někdo chce opravdu vyléčit, že má přijet k nim.
Meditace - měli jsme si zout boty……pak nás obešel s Aquou de Floridou, potřel nám palcem pravý spánek, levý spánek, čelo a palcem a ukazováčkem nám potřel chřípí nosu…….jednomu pánovi potřel velkou část hlavy Aquou a léčil ho. Meditaci začal Modlitbou která končila ve jménu Otce, i Syna i Ducha svatého…Ámen….. pak zapálil dřevo Palo Santo tři kousky (očista místnosti) a ty nechal v mističce hořet, z mističky šlehal dosti velký plamen který pak uhasil a obcházel nás a posílal k nám kouř a celou místnost vykuřoval čmoudem, který se z mističky valil…….pak vzal chřestidlo a chřestil, při tom někdy pískal někdy zpíval……k některým lidem pak přišel a černým popelem z dřeva jim potřel levý spánek, pravý a prostředek čela…….a pak jim uchopil hlavu do obou dlaní a něco udělal…...na konci vzal tabák a u některých lidí nejprve vytvořil kouřový obláček nad temenem hlavy a pak dělal zvuk jako když se brčkem fouká do vody, a pak foukl stranou a pak znovu vytvořil obláček dýmu nad dotyčnými ……celou meditaci končil opět Modlitbou….na konci jsme se měli 3x pomalu zhluboka nadechnout a vydechnout……Byla to krásně silná meditace, velmi příjemná…….Bylo to celé pro mne zajímavé.
Sdělení překladatelky: Šamani v Peru ví, kdo z nich jak je silný, není mezi nimi rivalita, pokud na problém člověka nestačí, pošlou ho k tomu, kdo to zvládne. Tím že šamanství je rodová záležitost a dědí se, když šamanský předek umře, předá svoji sílu následovníkovi z rodu…..tím tam jsou šamani velmi silní. Zmínila se o Ahujasce, že aby vše bylo jak má být, měl by to být celodenní obřad, že šaman při vačení Ahujasky do ní vkládá svoje energie (další důvod, proč si vybrat dobře šamana kterému se člověk svěří)…….rozhodně nekupovat Aju na tržišti a pracovat s ní sami. Šamani procházejí svoje tělo a seznamují se s ním (zaujalo mi, že to nechodí dělat do dolního světa). Povídala o vysílání magických šipek. Před prací na někom nejprve šaman pracuje na tom, aby získal sílu, teprve pak jde léčit.
Nejsem z těch, co by se lidem moc přibližovali, ale po meditaci jsem se nečekaně i sama pro sebe vypravila Carlose obejmout…….moje duše mi za ním poslala. Byl tam i vděk za lidi, kterým předal léčení. Obejmutí s ním bylo velmi milé, hezky srdečné……. Peru je holt moje srdeční záležitost……tam mi to táhne…..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bozena bozena | E-mail | 17. července 2013 v 22:44 | Reagovat

co tu u nas dela tento chlapik je na ZALOBU

2 Jana Jana | E-mail | 30. července 2013 v 15:43 | Reagovat

Ověřme si, jestli tento pan je nebo není šaman jak tvrdí, on je známý, že často pije a že se kochá tím, čím se živí,masáží , hlavně se ženami, jiný kraj jiný mrav? to je teda něco! nebo není to tak že Peruánci u nás dělají věci, které u nich doma nemohou dělat, nebo jsme k ním nejspíše příliš tolerantní??

3 pozorovatel pozorovatel | 3. července 2016 v 23:12 | Reagovat

Lidé v České republice podléhají dojmu toho co neznají. Tedy ono se tak často nestává.  Když se mluví o šamanech,  představujeme si vzácné,  čisté lidi. V případě tohoto "šamana" situace je jiná:
http://www.ohodnotit.cz/33393/shaman-a-lecitel-juan-carlos-pacaya-gomez?show=recenze
(Takových recenzí by se víc našlo!)
Toto individum se u nás doslova má jako prase v žitě.
Už uplynulo mnoho let co se jeho bývalá manželka Naďa s ním rozváděla kvůli jeho nâsilnickému chování. Byl k ni nevděčný za to, že ho přivedla do Evropy. On měl čelit soudnímu obvinění kvůli tomuto chování.
V současné době žije se zenou, která, jako Naďa na začátku, také umí profitovat z jeho "schopností"
Je třeba poznamenat, že tento vychytralý indián neplatí daně.
Má velký několikaletý skluz s povinným placením týkajícím se živnostenské činnosti. Značnou část svých nezdaněmých příjmů odvádí do země původu přes nebankovní instituce (např. Western Union), kde si pořizuje ubytovací zařízení v džungli  pro turisty.
Jezdí po celé ČR (dříve jezdil i na Slovensko. Odtamtud byl vyhoštěn kvůli sexuálnímu obtěžování) do měst jako  Olomouc,  Ostrava,  Hradec Králové,  Plzeň,  Strakonice, České Budějovice, Liberec, Praha, atd.
Na různých akcích kde předvádí své "schopnosti" prodává přípravky za nehorázné ceny. Tyhle produkty si z větší části kupuje v ČR.

Naši lidé jsou prostě přívětiví k indiánské kultuře. Jak je vidět, tento náš postoj k zástupcům této kultury je značně zneužíván.
Myslím si, že Carlosovo působení by mělo se stát předmětem vyšetřování pro Policii ČR. Tento indián má údajně v planu opustit naši zemi za ne dlouho. Zřejmě má napěchované kapsy po své činnosti za posledních 15 let.
Novinářská práce by měla napomoci při tomto vyšetřovacím úkonu.

4 samanskacesta samanskacesta | 10. července 2016 v 7:30 | Reagovat

Akahai: Rozhodla jsem se reagovat na tento článek. V naší Zemi roste zájem o šamanismus. Mnozí Češi se za šamany vypravují do Peru a jiných končin světa. Jenže on není šaman jako šaman....nebo jinak - je šaman a "šaman".... Tím že lidé v těchto končinách jsou chudí, ale také si rádi přijdou k penězům a nejsou blbí, tak se šamanem prohlásí/za šamana vydává kde kdo a nabízí kde co důvěřivým turistům. Je na nás si na sebe dávat pozor!!! Nenechat se zblbnout, používejte svoji intuici a zdravý selský rozum. To že se šamanem někdo nazve ještě neznamená, že jím opravdu je. Takovému člověku je dobré se obloukem vyhnout, neboť může napáchat velké zlo a ještě větší, pokud by nabízel různé šamanské medicíny atd....Na druhou stranu, kdo z vás si má takovou zkušeností projít, tak si jí prostě projde.....holt osud zapracuje a zkušeností získáváme často touto cestou :0).
Na svém blogu se snažím nedávat hodnocení na lidi, s kterými jsem se setkala, natož je nějak posuzovat či hodnotit (na optání jsem ochotna se podělit o svůj náhled). Občas se nevyhnu sdělení, jak to na mne působilo...ale to je moje (vy můžete mít zcela jinou zkušenost). Na blogu dávám informace o tom, s čím jsem se na své cestě v oblasti šamanismu setkala (i já získávám postupně více a více zkušeností v této oblasti). Vnímejte svoji intuici, poslouchejte svůj selský rozum, a pokud ani jedno nefunguje, tak si hledejte informace a zkušenosti na webu.
U nás v Čechách máme tak úžasná silová místa, mnozí šamani z jiných států sem za nimi jezdí (a Češi se za těmito místy zase hrnou do ciziny).....ale přijíždějí i tací, co nás přicházejí zblbnout, co se vědomě chtějí přiživit na naší důvěřivosti (teď mi napadla pohádka Císařovi nové šaty...). Záleží na každém z nás, co si odneseme...jakou zkušenost získáme....jaký závěr si uděláme - to je naše....stejně jako je naše volba někam jít, něco udělat.
PS: indiáni vždy měli problém s alkoholem, velmi šatně ho jejich organismus štěpí. Stačí jim málo....ale zase sami to asi znáte, občas se člověk neubrání pokušení a tak jako my se třeba dostaneme do závislosti na drogách - ovládnou nás, tak je velmi lehce ovládne alkohol. Ti co byli třeba v Peru říkají, že ač by to Evropan nepředpokládal, tak tam projevují o bělošky dost zájem. Oni umí říkat nahlas jak jsou ženy krásné, co na nich obdivují. Zažila jsem to....českým mužům toto není vlastní, naši muži jsou jiného ražení....a tak to mnohé z žen může vykolejit....zblbnout jim hlavu opěvováním....ale ono je to jen pozlátko...je to takové naparování se samečka, který velmi dobře chápe, co na samičku působí...toká....v některých končinách zase načechrávají muži svoje peří....jsou to holt přírodní národy. Oni to říkají, aniž to má nějakou hloubku, nebo mají záměr takto ženu nalákat. Ženy v Peru si své muže hlídají, ví co mají doma.... a umí si je dát do latě.  
Akahai :0)

5 Katerina Katerina | 24. dubna 2017 v 21:10 | Reagovat

[1]: Zalobu jsem na nej podala, potrebovala bych ale více svědků, kteří s ním mají špatnou násilnickou zkušenost. Prosím ozvěte se na policii v Praze, kde šetření právě probíhá (Policie na palmovce). Stačí říct jeho jméno a oni si to přiřadí k již oznámenému případu. Děkuji všem předem, kteří ho nechtějí nechat páchat další oplzlosti mladým holkám.

6 Jana Jana | E-mail | 3. června 2017 v 15:14 | Reagovat

Juana carlose jsem poznala na akci minerva,kde vypravel o Peru,bylinkach a delal i hromadnou meditaci.Pred tim jsem se s nikym takovym(samanem a lecitelem) nesetkala.Kdyz jsem odchazela s prednasky byla jsem plna dojmu a vzala si na nej kontakt.Objednala jsem se k nemu kuli pomoci i kdyz,kuli recenzim co jsem cetla na netu,jsem si uz moc jista nebyla,ale predtim za nim chodili lidi a dekovali za pomoc,tak jsem si dodala odvahu a sla k nemu.Musim rici,ze jsem vedela,ze to je kontaktni,kdyz pracuje s usty a tabakem a musim rict,ze je to hodne intimni,alspon tedy pro mne,ani nekteri muzi se nevenuji tolik zenam,jako on projizdi mista kde jsou meridiany a ostatni bloky a to se nejedna o intimni partie.Me osobne hodne pomohl i kdyz prvni dny mi nebylo moc dobre,ale po par dnech jsem uplne litala,vse mne prestalo bolet a citila jsem se uzasne,jako nova a je to par mesicu a porad se citim bezvadne,jako bych se znovu narodila a mezi tim jsem potkavala lidi co u nej byli a vypraveli jsme si skusenosti s nim.A byli to zeny srarsi i vice starsi a i muzi.Takze schrnuti je,ze moje skusenst s nim je jen dobra a clovek musi prekonat stud co,k tomu patri a pokud clovek nechce,aby se ho dotykal usty,at si najde jineho lecitele co to dela jinou technikou,protoze,pak se muze zdat,dost intimni i presto,ze se nedotyka urcitych mist a pak ti co to potrebuji tu ctou,ze je obtezuje.Nejdrive si o tom neco vyhledejte a pak sami si rozmyslete,zda je to pro vas,prijatelne,nez zacnete psat obvinovani,ja osobne moc Juanovi Carlosovi Gomezovi dekuji,ze se me ujal a moc mi pomohl a preji mu mnoho stesti

7 DominizSkext DominizSkext | E-mail | 1. července 2017 v 3:37 | Reagovat

ed clinics
http://viagra.withoutdoctorprescription.net - viagra without a doctor prescription usa
  viagra more:drug_interactions
<a href="http://viagra.withoutdoctorprescription.net">viagra without prescription
</a> - how big an erection with viagra 5mg
cheap soft viagra 20 pills

8 MarzyMex MarzyMex | E-mail | 10. února 2018 v 1:48 | Reagovat

lilly viagra al-qassim
http://xlviagrabtc.com - cheap viagra for sale
  viagra in riyadh
<a href="http://xlviagrabtc.com">viagra sale
</a> - viagra costco who
buy viagra online display posts from previous

9 Masrkéta Masrkéta | 19. dubna 2018 v 17:00 | Reagovat

Dobrý den, prosím,reagujte všechny ženy, které byly tímto indiánem podvedeny, od kterých vytáhl peníze ,nevrací je a je velmi slovně akgresívní. Děkuji[5]:

10 František František | 19. dubna 2018 v 17:06 | Reagovat

dobrý den, já měl s tímto indiánem velmi špatné zkušenosti. Po jedné meditaci, začal mé ženě vypisovat,velmi intimní slovíčka. Taky chtěl po ní peníze, poslat přes Western Union. Toto není poctivý šaman.Prosím,ozvěte se všichni postižení tímto nešamanem.Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama