Ivo Musil

19. ledna 2013 v 16:08 |  Šamanské semináře (kterých jsem se zúčastnila)
Ivo Musil

27.12 - 28.12.2012 - seminář Praktický šamanismus
7.2.2013 - Cesta do krajiny srdce
16.4.2013 - Cesta do údolí smrti
17.5. - 19.5.2013 - seminář Extrakční léčba
9.7.2013 - Rituál střílení šípů
16.7.2013 - Pět štítů
23.8. - 25.8.2013 seminář Návrat ztracené části duše
7.6.-8.6.2014 - Cyklus putování za sílou Síla záměru
20.9.-21.9.2014 - Cyklus putování za sílou Zdroje síly II

27.12 - 28.12.2012 - Přihlásila jsem se na seminář Praktický šamanismus k Ivo Musilovi. Tento seminář v daném termínu byl vypsán mimořádně pro velký zájem. Už když mi asistentka Simona volala, měla jsem na jazyku dotaz, kolik že lidiček se dostaví, ale pak mi něco zarazilo a neoptala jsem se. Když jsem vystoupila na autobusové zastávce v končinách, kde Ivo bydlí, nenacítila jsem, že by někdo jiný na seminář šel, ani že by tam už byl.......přesto jsem si nacítila, že tam s Ivem nebudu sama. Ukázalo se, že jsem se z žáčků sešla sama, ale Ivo mi sdělil, že první den tam semnou bude jeho manželka a druhý den jeho asistentka Simona.

Na začátku proběhla očista kouřem šalvěje (byla v mušli Abalone). Na středu místnosti byl oltář, pobavil mi malý "plyšák" - roztomilý béžový méďa, odpovídalo to mým pocitům (u Iva se tento spojenec dal očekávat).........také tam byly různými předměty zastupující živly.

Tím že jsem tam byla jediným žáčekem kurz mi byl šit na míru a probíralo se, co mi zajímalo. Ivo se zajímal, co vlastně od toho očekávám......také mu vrtalo v hlavě, proč nebo pro co jsem si tam přišla, což vždy šaman musí rozklíčovat. Vím, že na pohled jako šamanka vzbuzuji předsudky…… většina lidiček se zaměří na moje nalakované nehty a zlaté prstýnky (na každém prstu mám jeden a na palcích mám stříbrné) a pomyslí si svoje……. Aniž mi dotyční poznají a už mají tendenci si mne zaškatulkovat.......U Iva bylo sympatické, že když mu něco nesedlo (třeba když jsem bubínek položila čelem - přední stranou bubnu, na zem :0) ), nebo si neuměl nacítit, jak to mám, nebo jak to je, tak se mne na to přímo optal, aby měl jasno.....to odbourá špatné pochopení skutečnosti a předsudky a já jsem tomu ráda. Když si mne někdo zaškatulkuje tak mi to vůbec nevadí, není to můj problém……..spíše mi udivuje, že lidé kteří sami hlásají, jak jsou lidé rozdílní, jak každý je osobitý, že máme brát lidi takové jací jsou….bezpodmínečně……tak se v tomto projevují jejich předsudky a tím určitý druh netolerance, asi jsem pro některé lekcí :0)…….neodsuzovat a neškatulkovat, než opravdu poznáš moji podstatu a to jaká opravdu jsem. Mnoho lidí si také pomyslí na moje ego…..i Ivo to tam měl…..jenže já jsem ohnivá, tím pádem rázná, je to prostě moje podstata….vím kdy jednám pod vlivem svého ega a kdy ne, toto mám dobře zmáknuté, mám na to svoji techniku. Musím přiznat, že se občas bavím, když vnímám a nacítím, jak na mne dotyční nahlížejí, jak se různě jejich záměry mění a jak to některým chvíli trvá, než mi přijdou na chuť…..nejsem uzavřená, ale zase nemám důvody se jim odhalovat, takže co si chtějí zjistit mají tu možnost……

Už před bubnováním se mi objevil nový, velmi zajímavý průvodce.....tak jsme s ním pracovali.....ke konci tohoto dne se ukázalo, co je u mne nutné zpracovat vztah s rodiči. Byla jsem si toho vědoma, ale ne že by se mi do toho moc chtělo......toto jsou asi vždy jedny z nejhorších lekcí ...... Ivo mi objasnil, že pokud není dobrý vztah s rodiči, vázne napojení na předky. Při bubnování jsem měla záměr, napojit se na své duchovní pokrevní předky, bylo to super….Navrhl mi, že bychom další den zapracovali na nápravě problémů s mými rodiči, která mám v tomto životě.....Chtělo se mi do toho jen částečně....do zpracování otce ano, do mamky ne.....přesto jsme druhý den zapracovali na obou.....a to velmi hezkým a pro mne přijatelným způsobem. Horší bude v realitě udělat krok, který jsem dostala za úkol. Ivo s pochopením sdělil, že by bylo dobré to udělat co nejdříve a jak, ale že někomu to trvá dlouhou dobu, než to zvládne…….

Ivo mi velmi hezky na semináři sdělil, co za povinnost má šaman vůči klientům, jak pracuje na očistě místa před jejich příchodem a pak s nimi……dal mi dobré rady o šamanské léčitelské etice atd. Bylo vidět, že je to citlivý človíček s dobrým srdcem :0).

Od jeho manželky jsem se dozvěděla zajímavou informaci, že lidé se uchylují k alkoholu a drogám proto, že jejich duše by neunesla některá traumata, že jim to nelze mít za zlé, že by to nebylo až tak na pováženou, protože jim to opravdu pomůže aby se totálně duševně neodrovnali, aby duše trauma překonala, ale problém je bohužel v tom, že na tyto drogy vzniká závislost a to je průšvih! Ivo říkal, že jsou drogy žárlivé a nežárlivé. Žárlivé jsou pro člověka "lepší", neboť ty si hlídají tělo, těm druhým na těle nezáleží, takže ho klidně nechají zhuntovat a je jim to jedno. Také říkal že kameny jsou pomalé, ale že existují rychlé kameny, na které si člověk musí dávat pozor, když na ně šlápne, nebo si na ně sedne, aby nespadl……

7.2.2013 Ivo měl u Džoudýho bubnování na téma - Cesta do krajiny srdce, kterého jsem se zúčastnila. Když jsme se představovali a měli jsme říct proč jsme přišli jeho manželka řekla, že měla v plánu si zabubnovat a Ivo jí sdělil, že jí buben schválně nevzal, že bude bubnovat sám, když přišla řada na mne abych sdělila proč jsem přišla tak jsem nesměla sdělila, že kvůli bubnování :0).....bylo mi dovoleno s Ivem Bubnovat....při bubnování se mi mnohem lépe putuje. Vypravili jsme se do krajiny ne fyzického ale duchovního srdce......bylo to moc prima.
Po bubnování jsme si s Ivem ještě šli hačnou na kafe a povídat si na téma síla, které mi velmi zajímalo.

16.4.2013 Ivo měl v centru Aina Cestu do údolí smrti .... a zpět :0). Byla to pro mne zajímavá zkušenost.

17.5. - 19.5.2013 byla jsem na semináři Extrakční léčba. K Ivovi na akce chodí moc prima lidičkové. Sešla se tam i tentokrát prima parta lidí. Seminář byl ve studiu Aina. Na seminář jsem se velmi těšila, neboť jsem se chtěla posunout ve svých dovednostech dál a jsem velmi ráda, že jsem na něm mohla být. Naučila jsem se pro mne potřebné a vyzkoušela si to v praxi. Byly to pro mne velmi přínosné informace.

9.7.2013 - rituál střílení šípů
Popis akce: Střílení šípů je prastarý rituál, pocházející z tradice Twisted Hairs, který nás učí, jak přijímat rány, aby nám co nejméně ublížily, a jak rozdávat rány, aby byly léčivé. Nejde samozřejmě o rány fyzické, ale psychické a energetické. Procvičování této techniky a praxe vedou až k tomu, že se člověk stává nezranitelným.
Čekala jsem něco jiného, přesto to bylo zajímavé a poučné.......

16.7.2013 - pět štítů
Popis akce: Podle učení tradice Twisted Hairs má každý člověk kolem sebe čtyři štíty**. Štít, který je vepředu před námi, určuje, jakým způsobem vnímáme svět a jak se k němu vztahujeme. Tedy i to, jak nás vnímají druzí, jak na nás reagují a jaký je náš život - jak se v něm cítíme, jak se nám daří.
Na setkání se naučíme pracovat se štíty tak, aby naše životy byly plné radosti, jistoty a bezpečí, abychom byli nezranitelní a šťastní.

23.8. - 25.8.2013 seminář Návrat ztracené části duše
na tomto semináři jsem se sešla s Irenou. Už na první pohled mi upoutalo, že měla stejné náušnice jako já :0) - brala jsem to jako synchronicitu, bylo prima, že jsme byly na stejné vlně a dobře se nám spolu pracovalo. Naučila jsem se potřebné a mám další korálek šamanské dovednosti na svůj náhrdelník :0).

Cyklus putování za sílou je velmi zajímavý seminář. Mnohé se tam člověk dozví na téma SÍLA. Jsem velmi ráda, že Ivo takový cyklus seminářů udělal.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10090925908-vsechnoparty/210522161600013/obsah/108900-ivo-musil/ Ivo se v televizi podrobil konverzaci s Karlem Šípem.....nutno brát s rezervou, neboť jako všichni neznalí a asi i skeptičtí a mírně zaujatí, si ze šamanismu pan Šíp dělal legraci. Chce to notnou dávku odvahy takto jít se svou kůží na trh, ale alespoň máte možnost naživo si Ivo Musila poslechnout.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ejirek ejirek | E-mail | 6. srpna 2013 v 16:42 | Reagovat

Dík za odkazy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama