Tanec síly

20. února 2013 v 15:31 |  Knihy o šamanismu
Tanec síly (Susan Greggová)

Tuto knihu vám mohu vřele doporučit. Velmi hezky se čte, je napsaná nenáročně, není třeba namáhat mozkové závity, abyste pochopili sdělení autorky. Z mého pohledu je v ní mnoho zajímavých informací nad kterými je dobré hloubat a kterými je dobré se zabývat pokud se chce vydat šamanskou cestou (a nejen pro ty). S.Gregová začala učení ve skupině a občas se o této skupině zmiňuje, nejde do hloubky, že by se podrobněji zabývala jednotlivými účastníky, příběh je hlavně o jejím vývoji během učení se u Miguela, ale je tam občas zmínka o tom, jak se z jejího pohledu skupina měnila, jak se jednotliví účastníci vyvíjeli každý jiným tempem a jiným způsobem a ne každý zvládl jít dál, že se tato skupina postupně rozpadávala, jednotlivci odpadávali z různých důvodů ke konci knihy se učila u Miguela soukromně.

Velmi přínosné je, že za každou kapitolou jsou cvičení vedoucí k poznání jak sami sebe, tak i dění kolem vás, aby se člověk stal vnímavějším…více chápajícím......
Když jsem už skoro dočítala tuto knihu, padla mi do oka informace, že S.Greggová která tuto knihu napsala, je učednicí Miguela Ruize (napsal Čtyři dohody) - tímto způsobem ho člověk může více poznat a to jako člověka, který není zcela neomylný a že i jeho, který je běžně vyrovnaný a nad věcí, občas může přemoct nějaká ta emoce.

Co mi v knize nejvíce zaujalo (psáno na přeskáčku jak mi to v knize přišlo pod ruku):
Naše společnost nemá prostředky a výrazy, aby mohla vysvětlit svět šamanismu.

Naše skutečná síla spočívá v naší něžnosti. Jakmile člověk vyjde z říše lásky, ihned prohrává. Naslouchejte hlasu svého srdce a vždy budete na tom správném místě, kde budete mít moudrost na dosah.
Člověk se může zbláznit, pokud postupuje moc rychle.

Člověk se může ztratit sám v sobě.
Při vstupu do jiných vesmíru je třeba zaplatit nějaký vstupní poplatek. Každý "svět" má svá pravidla a pokyny, jak jednat. Vyhodnotit jaké to tam je může člověk jen pocitově - zda jsou tam bytosti přívětivé či nikoliv a i pocitově může zjistit, co se od něho očekává.

Nejrychlejší způsob jak si vybavit získané informace je učit druhé. Studenti tlačí učitele k tomu, aby rostl.
Miguel uváděl své učedníky do změněného stavu vědomí zmáčknutím silových bodů - jsou to místa, která jsou vzájemně propojena s naším energetickým tělem nebo emočním systémem, když na ně zatlačil, dotyčný se dostával během chvilky do změněného stavu vědomí - byl totálně mimo a vnímal se jako čiré vědomí plující prostorem. Zarazilo mi ale, že po takových cestách byli dotyční rozlámaní, myslela jsem, že pobývat v těchto hladinách je osvěžující……..

Autorka sdělila, že když cestovala do jiných realit, vracela se zpět anorganickými bytostmi přisátými na její psyché a ty jí způsobovali silná emoční utrpení. Přiživovaly se na jejím strachu a hněvu. Éterické bytosti jsou vyživovány našimi emocemi. Doporučení zní: jediné co musíte v takovém případě udělat, abyste se jich zbavili, je požádat, aby odešli (to mi připomnělo, jak mi kamarádka dala mantru na zbavení se těchto bytostí která je velmi silná a účinná)
Nejdůležitější je čistota záměru a motivace.

Padla tam zmínka o psychická chirurgii - bylo zajímavé, že se u ní odstraňují psychické stehy :0).
Používali zrcadel na získání síly s upozornění, že tato síla je velmi nebezpečná, pokud se nezpracuje správným způsobem. S pomocí síly zrcadel se lidé mohli zbavit emoční zátěže.

Při odpoutání od těla vědomí bloudí vesmírem a osvojuje si různá poznání.
Naše spirituální energie nikdy nesmí být ovládána egem nebo myslí.

Na spirituální úrovni neexistuje dualita.
Pokud chceme změnit to, co od života dostáváme, pak bychom si měli řádně uvědomit svá přesvědčení.

Často vytváříme přesně tu věc, které se obáváme, protože emoce strachu jsou příliš intenzivní. Čím mocněji něco cítíme, tím rychleji se to projeví. To stejné platí o našich záměrech a pozornosti. Čím jsme soustředěnější, tím rychleji se věci projevují.
Daň za špatné používání síly je ohromná! Jedno z nejdůležitějších pravidel při používání síly je: nikdy neintervenovat do cizího procesu vývoje. Miguel R. v dobré víře že pomáhá ženě po autonehodě, kdy si myslel, že uhořela, svou silou změnil cestu té ženy. Ona totiž neuhořela a tím jak působil, vrátil její duši, která již byla připravena odejít, zpět do těla a ta žena nesmírně trpěla. Miguel R. pak dostal životní ponaučení, velmi tvrdé - než aby nesl takovou karmu, rozhodl se onemocnět, aby se jí zbavil a málem zemřel. Byla to daň za špatné použití síly.

V knize na straně 129 dole je zajímavý pohled na téma karma, ani mne zatím nenapadlo na karmu takto nahlížet….
Osobní důležitost a osobní síla jsou nepřímo úměrné. Pokud má někdo hodně osobní důležitosti má málo osobní síly (jednání pod vlivem ega). Rozšiřování osobní síly vyžaduje mnoho úsilí a oddanosti. Sílu je snadné ztratit, pokud je člověk přesvědčen, že sám je ztělesněním síly, nikoliv pouhým kanálem, kudy síla protéká. Je třeba být pokorný.

Nagual má vždy ve své skupině ženy kvůli jejich síle. Ženy jsou mnohem silnější než muži. Ženská energie je přímo napojená na lidskou spirituální esenci. Ženy by měly obejmout svoje ženství, získat zpět svoji jemnost a pamatovat si, že jejich síla vychází z jejich zranitelnosti. Ženy se příliš dlouho snažily posílit svoji mužskou část. Mužská energie je již jemně vyladěna a nyní nadešel čas, abychom to samé udělaly s naší ženskou částí. Toto poselství platí jak pro muže, tak pro ženy. Pro nás pro všechny nadešel čas, abychom milovali s větším citem pro vyváženost a harmonii. Skutečná síla a moc může být nalezena pouze v síle lásky a přijetí. Muži potřebují ženskou energii, aby byli kompletní.

Informace co jsou stopaři a snivci, že oba dva způsoby přijímání energie u nich mají své slabé stránky.

Cesta starých nagualů byla stezkou bolesti. Původní nagualové uvěřili, že je možné přemoci smrt, takže se zaměřili na to, aby hromadili osobní moc. Nejjednodušší způsob jak získat sílu, je ukrást ji jiným nagualům a jejich družinám. V Mexiku se existuje mnoho nagualů a dosud se řídí těmito těmito praktikami (což mi připomíná, teď když se Čechy otevřely a putují k nám šamani z různých končin světa, je třeba si dávat pozor, oni rozhodně mají více zkušeností získaných praxí, pokud by neměli čisté úmysly, mohli byste se pro ně stát zajímavými). Nová cesta současných nagualů je cestou lásky, ale ne každý šaman se jí vydal….tak jako jsou bílí šamané stále existují i ti černí (při slově černí mi vytanulo na mysl, že mnozí šamané berou jako práci když je někdo požádá aby někoho uhranuli a neřeší zda je to špatně nebo dobře, prostě je někdo požádal a tak pro něj pracují).
Čím více používáte svůj vzrůstající pocit osobní síly ve prospěch druhých, tím více síly můžete ovládat. Autorka se nedobře začala zabývat tím, že by svoji sílu využila ve prospěch svých osobních potřeb a její život se okamžitě začal hroutit a zažívala silné deprese.

V meditaci pokud vás něco napadne (tím je myšlena nějaká bytost, zvíře nebo tak), tak když v této úrovni prohrajete boj, může být vaše fyzické tělo vážně zraněno, nebo dokonce zemře (k tomuto asi tolik - v mnohých knihách se píše, jak meditovat, ale nepíše se, jak se během meditace chránit, ono tělo tu pak zůstává na pospas…..četla jsem že ve stavu bezmyšlenek mohou člověka obsadit různé bytosti, takže to není první zmínka tohoto typu…..je tedy dobré se v první řadě naučit během meditace chránit)
Zmínka o tom, že se člověk může stát neviditelným, že se lze na energetické rovině zahalit a stát se neviditelným. Být neviditelným je veliký dar. Je to nástroj, který lze použít jak k ochraně, tak k získání moci. Když se člověk stane neviditelným, může pozorovat druhé, aniž by byl sám viděn, zjistit jaké mají úmysly a podle toho jednat.

Zvířata žijí pouze tímto okamžikem, nezabývají se minulostí ani budoucností. Jde o doporučení, abychom žili také tak - svoji současnost jsem si vytvořili v minulosti, svoji budoucnost si tvoříme v současnosti, užívejte si tedy každý dobrý okamžik svého života, nestresujte se co přijde, neboť opět, když budete myslet že přijde něco špatného ono to přijde, neboť si dáte požadavek do vesmíru a i výše byla zmínka, jak to funguje….…..
Naše prožitky se mohou změnit podle toho, na co upřeme svoji pozornost.

S čím větší energií zacházíme, tím více věcí se může vynořit na povrch i vaše myšlenky se budou projevovat rychleji. Čím jsme laskavější, tím bude celý proces snadnější. Pokud se zaměříme na hněv, budete k sobě přitahovat zlobu. Je velmi důležité být k sobě jemný a laskavý.
Skutečný člověk síly má schopnost nahlížet do duší druhých a pomáhat jim při jejich duchovních záležitostech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Obláček Obláček | 13. září 2013 v 23:12 | Reagovat

Této knihy si moc vážím. Srdce mi tančilo, když jsem ji četl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama