Kosmický had

2. května 2013 v 6:54 |  Knihy o šamanismu
Kosmický had (Jeremy Narby)Tuto knihu napsal antropolog, který se rozhodl na vlastní kůži zjistit, jak to dělají indiáni v peruánské Amazonii, že léčivé vlastnosti rostlin objevují používáním halucinogenního nápoje (pitím ayahuasky). Místní šamani používají ke své práci i tabák - ten má pro ně tu vlastnost, že jim ukazuje realitu věcí a oni pak mohou vidět věci tak, jak jsou. Tabák přitahuje maninkari. Díky tabáku a ayahuasce místní vidí a slyší duše, které jim dávají moc nejen léčit, ale i škodit. Důvodem proč člověk vidí během pití ayahuasky hady je ten, že matka ayahuasky je dle indiánů had (mají stejný tvar) a ayahuaska je matkou tabáku.
Pravda není na prodej, moudrost je tu pro tebe, ale je třeba ji sdílet.
Příroda sděluje věci prostřednictvím znamení a tajemství porozumění její řeci spočívá ve všímání si podobností ve tvarech a formách.
Ayahuasqueros se ve svých vizích nějakým způsobem dostávají k empiricky ověřeným informacím o vlastnosti rostlin. Vědci nevědi, jak tyto látky působí na naše vědomí.
Stvoření podobající se drakům jsou skryta ve veškerých formách života včetně lidských bytostí. Drak a had znamenají totéž - dvojitá šroubovice DNA svým tvarem připomíná dva navzájem propojené hady.
Babány a rybí maso jsou potraviny obzvláště bohaté na serotonin.
Aztécký opeřený had - Quetzalcoatl simbolizuje posvátnou životní energii, jeho dvojče Tezcatlipoca jsou děti kosmického hada Coatlicua.
Podle australských Aboriginů je stvoření života dílem "kosmické postavy spjaté s univerzální plodností, s Duhovým hadem" jehož moc a sílu symbolizují krystaly křemene.
Národy které praktikují šamanismus komunikují s DNA.
Francis Crick který objevil strukturu DNA naznačoval, že molekula života je mimozemského původu - právě jako animistické přírodní národy tvrdí, že životním principem je had z kosmu.
Tato kniha pro mne nebyla lehká na čtení, je tam dosti vědeckého pojednání, na druhou stranu byla pro mne přínosná v tom, že jsem si uvědomila jak už se delší dobu zajímám o draky.....a celkově že hadům = DNA bych měla věnovat více pozornosti.
Poznámky u této knihy tvoří velkou její část.....od strany 173-250, Bibliologie 251-276.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 liwozkukicepa liwozkukicepa | E-mail | 2. srpna 2018 v 11:05 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama