Zdeněk Ordelt

30. prosince 2013 v 19:33 |  Šamanské semináře (kterých jsem se zúčastnila)
Zdeněk Ordelt
2.11. - 3.11.2013 Slovanský šamanismus aneb "cesta k našim kořenům".
30.4.2014 - Beltain

2.11 - 3.11. jsem se zúčastnila akce "Slovanský šamanismus aneb "cesta k našim kořenům". Téma Slovani a šamanismus nikdo mimo Zdeňka nenabízí a mne toto téma oslovilo. V informacích na webu (uvádím pouze výtah) bylo uvedeno:

Přijměte pozvání na víkendový seminář věnovaný studiu duchovního odkazu, který nám zde zanechali naši slovanští předkové. Vstoupíme společně do úžasného pole tajemné slovanské tradice, která byla dlouhou dobu před námi ukryta. Nyní máme znovu možnost společně proniknout do tajů učení (našich předků.

Společně poodkryjeme roušku tajemství, které je ukryto v naší kultuře, ale zatím se o jeho významu dozvědělo jen málo lidí. Je to šamanská síla naší země a nás samých.

Naučíte se:
Základy šamanského bubnování, práce s energií, vykuřování bylinami, práci s elementárními silami a s ochrannými duchy.
Získáte skvělý přehled o tajemném učení Slovanů, našich předků z kmene Čechů.

Během tohoto setkání jsem se dozvěděla mnoho informací o slovanských bozích, o většině jsem neměla nejmenší potuchy, že někdo takového jména existuje. Je pravda, že když jsem byla malá, měla jsem v zoo ráda sochu boha Radegasta, vždy jsem se těšila až k ní při návštěvě zoo dorazíme. Jako jaký jsem byla obeznámena s bohy egyptskými, řeckými atd… ale nenapadlo mi že existují i bohové slovanští. Většina přítomných byla šamansky nepracujících, a přesto je toto téma přitáhlo (mne to po semináři přimělo se více pídit po informacích na toto téma). Bylo zajímavé sledovat, jak byli ti lidičkové nesví, když Zdeněk dal instruktáž o vykuřování a misku poslal kolovat, aby se to každý naučil….. V rámci semináře jsme se dozvěděli o významu ptačích per, dále o bylinkách na vykuřování….udělali jsme si v lese takovou malou improvizovanou cerenomii - to bylo moc hezké, neboť jsem zatím neměla možnost se něčeho takového zúčastnit……Mnozí si také prvně vyzkoušeli putování pro silové zvíře - Zdeněk bubnoval dlouho, hodně dlouho.....na seminářích jsem zvyklá, že jde vše ráz na ráz, bylo pro mne prima být tou, která bubnování naslouchá, neboť běžně já bubnuji a ostatní naslouchají. Když Zdeněk nabídl, že si uděláme léčbu, většina přítomných se k tomu nepostavila .... takže se toto vynechalo......
Akce byla na pěkném místě: http://www.krnovice.cz/ vřele doporučuji navštívit a vyslechnout si info.Informace k Beltainu, které měl Zdeněk na webu:

30.4.2014 začátek v 16:00 ( viz. část dole ,,Spojení a setkání,, )

Kde: Slovanské hradiště Zámky, Praha

Beltine je starý keltský svátek, který je velice důležitým bodem v kruhu roku, kdy definitivně končí vláda temnoty, zimy a vrcholí plodné období přírody. V naší kultuře se také objevuje ,, pálení čarodějnic, Morany,, a fenomén tzv. Valpružiny noci.
Přijďte s námi oslavit svátek plodnosti, partnerství, lásky, rodiny a elementu ohně do přírody blízko Prahy.
Proč naši předkové z linie Slovanů a Keltů dělali rituály v tomto bodě roku? S jakými silami se můžeme propojit v této části roku? Jak to celé udělat a jací bohové, či duchové dle naší mythologie vládnou v přírodě?
Na tyto dotazy dostanete odpovědi právě na této akci, která se koná na slovanském hradišti.
Ceremonie bude vedena v humorném duchu, který by tomuto druhu akcí neměl chybět. Bude to jarní oslava spolu s přírodními duchy a božstvy.

Co sebou:
Akce bude společná, tedy všichni budeme připravovat ohniště a pomáhat se dřevem. Každý tedy může na místo donést otep dřeva, dle svých možností.
Barevné pentle, mašle pro výzdobu stromů na místě.
Dar pro duchy, oheň a síly jara, se kterými budeme v kontaktu.
Jídlo, oblíbené nápoje jakéhokoliv druhu (může být i medovina, víno, či pivo, slivovice - české tradiční nápoje), sladkosti, byliny, vonné esence (šalvěj, pelyněk, pryskyřice a jiné), ostatní objekty, to vše bude sloužit, jako dar duchům a také pohoštění pro všechny, kdo na ceremonii přijdou.
Svoje osobní hudební nástroje.
Čelovku, případně lžíci a hrníček, misku na jídlo.

Beltain se velmi vydařil. Sešli se moc prima lidičkové. Místo kde se oheň konal bylo úžasné. Byli jsme na skále pod námi voda.......nad námi obloha.....krásně jsme viděli na západ slunce. Zdeněk přiznal, že si myslel, že přijde tak 5 - 6 lidí, ale bylo nás něco přes 50 :0). Ženy udělali nádhernou čarodějnici a pentlemi vyzdobili strom......já jsem se spíše přidala k těm co nosili dřevo z lesa.

Ukázka z Beltainu zde:


Stránky Zdeňka O.:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama