Ladislav a Milena Kročákovi

10. ledna 2015 v 15:05 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)

Ladislav Kročák Modrý Medvěd (Samuel zkráceně Sam) a Milena Kročáková Moucha4.12.2014 Úplňkové (nejen) bubnování

U Džoudyho jsem v kalendáři akcí objevila, že L.Kročák pořádá úplňkové bubnování a moje dušička zajuchala. Podívala jsem se na jeho stránku, a když jsem zjistila, že vyrábí šamanské bubny a paličky (zjistila jsem, že jednu ze svých paliček mám od něho), tak jsem usoudila, že to bude šamanské bubnování a s nadšením jsem se tam vypravila. Vzala jsem si sebou můj nový šamaňák, aby se "zaběhl" a také aby se mohl kamarádit a pokomunikovat si s ostatními bubny a taky abychom se my dva spolu na sebe více naladily (mám zatím příliš krátkou dobu). Bylo avizováno, že kdo nebude mít svůj bubínek, že to vůbec nevadí, neboť budou k dispozici bubny na zapůjčení. Už delší čas jsem si pořádně nezabubnovala, a tak jsem se opravdu na to bubnování těšila. Tím že to bylo úplňkové bubnování, tak jsem si říkala, že to bude síla (pro šamana je energie úplňku WOW) .....a síla to byla....ale bohužel v jiném smyslu, než jsem si myslela. Ti co neměli si půjčili buben, takže každý měl buben a bylo nás tam takových 12 - 15 a je pravda, že přítomní bubnovali s nadšením. Bubnovalo se bez ladu a skladu .... o sto perdo. Sam nás nijak neomezoval.....naopak sdělil, že pokud budeme chtít změnit rytmus, ať si ho klidně změníme. Bubnovalo se bez záměru a všichni z přítomných bubnovali ve stylu jako hluchej do vrat. Byl to totální rachot, což jsem nečekala, neboť prostory u Džoudýho podle mého názoru k takovému bubnování nejsou přizpůsobené. V tom rachotu jsem svůj buben neslyšela. Aby moc nehlučel, tak jsem si vzala svoji novou paličku s kožešinkou....naštěstí ta palička má dvě strany, tak jsem si ji otočila na tu stranu, kde kožešinku nemá, a pak už jsem mohla udržovat tempo a taky jsem bušila jako hluchej do vrat. Vitrínky začaly drnčet a to docela hodně......něco někde křuplo (pak se ukázalo, že spadl svícen na nožičce)......zavěšené gongy na stěnách rezonovaly......Čekala jsem, zda nedostaneme pokyn, abychom dali trošku piánko.......ale nic takového nepřišlo.....Sama nic nevyvedlo z rovnováhy, tak jsem si řekla, že mám možná jedinečnou možnost se do toho opřít co to dá......a snažila jsem si to užít, i když toto rozhodně není můj styl práce s šamanských bubnem. Na jednu stranu musím přiznat, že to fakt mělo sílu, ale na druhou se mi vůbec nedařilo putovat, ač jsem si dávala svoje záměry. Dva lidičkové sedící po mé pravici se drželi sdělení, že si máme bubnovat, jak se nám zlíbí. Oba šli totálně mimo rytmus a to velmi markantně a to ještě každý jinak........Buben brali jako hudební nástroj a dle toho si bubnovali......Dalo by se to přirovnat ktomu, jako kdyby v orchestru který hraje nějakou konkrétní skladbu (neboť většina ostatních rytmus co někdo nastolil dodržovala) se nějaký houslista během hry utrhl a jel si totálně podle sebe a vůbec by nebral na vědomí ty druhé co hrají, což mi totálně z putování vytrhávalo. Objevilo se mi pouze pár obrázků různých válečníků, Vikingů a draků......během chvíle mi ty obrazy utekly........
Sam je milý, bodrý a takový roztomilý pán. Vypadá jako veliký dobrák. Jsem mu vděčná, že lidem zprostředkovává to, že si mohou půjčit bubínky a paličky a zabubnovat si. Bohužel tohle nebyl můj šálek kávy, navíc pro mne jeho bubny nemají duši (spíše taková pásová výroba....jeden jako druhý), ale zase beru, že tu jistě má svoje poslání a ti lidičkové, co tam byli bubnovali s nadšením a byli fajn.
Pokud kdybyste se chtěli odvázat a fakt si zabubnovat nebo potřebovali vypustit nadbytečnou energii a vaše uši nejsou háklivé na hluk, tak vřele doporučuju :0).
Akahai :0)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama