Tito la Rosa

10. června 2017 v 9:41 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)

Tito la Rosa (Peru)
28.4. a 2.5.2017 jsem byla na Titovi

Info k Titovi: pochází z národa Qechua z peruánských And, je mistr zvuku a léčitel. Během večera Tito la Rosa představí své unikátní nástroje, jako jsou vasijas silbadoras, pututos, panova flétna z per kondora a mnoho dalších. Vasijas silbadora je keramický hudební nástroj z dob kultury Mochica, v němž se potkávají základní elementy - hlína pocházející ze země (jih), hlínu vypálil oheň (východ), naplněna je vodou (západ) a vodu rozechvívá vzduch (sever).
Na Titovi jsem byla 2x. Nejprve v Divadle Kampa, a pak v Maitree. V Divadle Kampa jsme seděli na židličkách ("jako v divadle") bez problémů se mohl dostat jen k těm, co seděli v kruhu kolem něho na "jevišti" k ostatním se dostával těžko, ale přesto se snažil k nim propracovat, pokud ho to tam táhlo, tedy když cítil, že dotyčný potřebuje něco poléčit. Podruhé jsem na něm byla v Maitree, toto setkání bylo pro mne mnohem zajímavější, neboť tam Tito mohl více navázat kontakt s účastníky. V Maitree jsme seděli na zemi kolem stěn místnosti, takže k jednotlivým lidem mohl volně přistupovat podle potřeby……u někoho se zastavil a zapracoval na něm energeticky….u některých se vyplavili emoce….přišly slzičky……. Bylo zajímavé, jak pracoval a vnímal energii…… Nejprve s velkou důkladností a láskou rozmisťoval svoje nástroje…….několikrát je přerovnával …..naciťoval se na prostor x lidi…snažil se místnost upravit tak, aby to bylo energeticky vyhovující…..nadiktoval si sílu osvětlení. Moc se mi líbila se mi jeho rozvážnost, s jakou mluvil a klid který vyzařoval……. V Čechách se mu prý moc líbí...toužil vidět naše jaro…..v Praze shledává zajímavé energie. Když jel do Čech, jeho malá dcera mu sebou dala dřevěného Pinokia, kterého kdysi dostal v Čechách……
Během večera se otvíraly Brány…..na prvním 12 na druhém pouze 7 (na druhém večeru jsem pochopila, že téma bran je pevně dáno a patří k nim i určité hudební nástroje)
Informace které padly na večerech:
NEJ vibrace je ticho……Největší světlo je ve tmě.
Aby se něco mohlo uvolnit, tak se to musí nejprve rozhýbat.
Jak neztratit spojení se srdcem? K tomu je nutná energie lásky a to je zajištěno tím, že má člověk dobrý vztah se svou matkou.
Nic není definitivní……..
Z jeho nástrojů se mi hodně líbila flétna z per kondora ……tu používal na očistu…i pár kousků prodával, ale na můj vkus byla dost drahá vzhledem k tomu, že mi bylo jasné, že bych na ni určitě nehrála………prodával i pár fléten a u nich se mi cena zdála velmi dobrá.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama