Nyx Lopéz

20. ledna 2018 v 20:18 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)

Nyx Lopez (Mexiko)


30.8.2017 - Starodávnou moudrostí k integritě

Informace o Nyx:
duchovním jménem Narayanix, je aztécká šamanka z Mexika, která používá různé disciplíny vedoucí k uzdravení a spojení s vnitřním věděním. Nyx je následovnicí kurandery Marie Sabiny, která ji učila pracovat s tradičními rostlinami a dělat rituály čištění během ohňových rituálů tzv. Rudé cesty. Šamanka je také aztéckou tanečnicí a tanečnicí Slunce - svými tanci čistí a otevírá portály mezi materiálním a duchovním světem. Nyx také dělá semináře pro rodiče a připravuje je na porod. Pracuje jako dula a pomáhá porodním asistentkám.

Spolupracuje s fakultou psychologie a univerzity v Mexiko City, kde vede šamanské workshopy. Je terapeutkou ayurvédských masáží a zabývá se holistickými léčivými procedurami krásy. Krása je zde pojímána jako otevření portálů naší síly. Podstatou její duchovní cesty je práce s emocionálními, mentálními, duševními i duchovními procesy, které pomáhají orientovat se v moderním životě a integrovat starodávné poznání s novými potřebami k rozpomenutí, kdo jsme a k obnovení naší celistvosti jako lidské bytosti.

Informace k semináři:
Na tomto semináři se teoreticky i prakticky setkáme s velmi starou technologií vnitřní inteligence našeho těla - bioenergií, vitální silou, která proudí naším tělem. Napřed vytváříme myšlenku, na ní reagují naše emoce a pak se vše projeví v našem fyzickém těle a chování.

Vnitřní síla se jako zázrakem přemění v moudrost, jestliže je naše mysl vědomá, pak vytváří pozitivní emoce a může kontrolovat všechny smysly. V opačném případě fyzické tělo ztrácí vitalitu a imunitu. Lidská bytost může vytvářet čistou intenzivní léčebnou intuitivní inteligenci a může tak léčit sebe sama i celou Matku Zemi. Každý člověk má možnost si znovu vzpomenout na cestu, jak se opět napojit na zdroj a ovlivnit veškeré stvoření čehokoliv.

Během večera se budeme propojovat s elementy. Pomocí elementu země a léčivých písní různých tradic otevřeme naší srdeční čakru. Pomocí šamanského dechu s elementem větru uvolníme staré vzorce chování z minulosti, která nám už neslouží. Najdeme totem našeho silového zvířete a propojíme se se Zemí. Silou pohybu rituálních tanců s elementem ohně aktivujeme ducha. Elementem vody otevřeme cestu k našim emocím a k božskému toku v životě. Modlitba vyslaná k vodnímu elementu přinese do našeho života proud životní síly.

Seminář s Nyx byl velmi příjemný. Nyx má kolem sebe krásné ženské energie a klid. Je to krásně se usmívající a milá žena. V místnosti kde probíhal seminář byla dvojice s miminkem. Miminko plakalo……a ona si ho od rodičů vyžádala a jemně ho konejšila…houpala ho a krásně mu zpívala. Miminko se uklidnilo. Konstatovala, že přes pláč to miminko čistí energie. Pak nám pověděla informace, ale hlavně nás měla k tomu, abychom se aktivně zúčastnili. Měli jsme hluboce vydechnout se zvukem ach..... což se většina z nás ze začátku neodvažovalo, ale ona uměla všechny hezky podnítit. Vydechovali jsme do všech stran. Měli jsme vnímat element vzduchu.......dále jsme se měli napojit na element vody v našem těle a nechat si přijít obraz jak ta voda co v nás proudí vypadá……což bylo zajímavé zvědomit si to. Během večera nás zvedla do pohybu, což opět bylo vidět, že nám to není vlastní, ale pak se do toho všichni ponořili, byli jsme stromy, vydávali jsme zvuky jako zvířátka, bylo to fajn, mnozí si to užívali….byla v tom volnost.

Pro mne bylo zajímavé když Nyx dala pokyn, aby překladatelka přeložila slova písně kterou zpívala k závěru večera......prvně jsem slyšela takový překlad a mohla jsem si udělat obrázek, o čem jejich šamanské písně jsou......Na úplný závěr chtěla od každého z nás vědět, jaké to pro nás bylo .....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama