Tomáš Mach

5. května 2018 v 9:03 |  Šamanské akce (kterých jsem se zúčastnila)
Tomáš Mach5.3.2018 - Šamanismus pohledem gringa

Tomášovo povídání bylo velmi zajímavé a milé. Pokusím se vám tady zprostředkovat vše, co jsem si z toho dlouhého povídání zapamatovala (100% přesnost nezaručuji, neboť vzpomenout si občas bylo náročné.....opravdu tam padlo mnooooho informací). Pokud někde zahlídnete, že má Tomáš přednášku (přednášky prostřednictvím Petera Bartala https://www.peterbartal.cz/ - zahlédla jsem že nejbližší bude 23.5.2018), tak vřele doporučuji si jeho příběh jít vyslechnout osobně. Na přednášce se prodávaly čaje Wayusa - jsou super!!! ..tento čaj hezky člověka nakopává a mně osobně moc chutná :0).
Tomáš nám velmi otevřeně a upřímně sdělil svůj životní příběh. Dostal se do velkých psychických problémy a byl na dně. Potřeboval se sebou něco udělat. Odjel do Ekvádoru k Augustinovi. Augustina otec mu po 14 dnech nabídl, že ho bude učit šamanismu. Tomáš souhlasil a nastalo mu období půstu kdy jedl jen rýži, měl zakázaný kontakt se ženami, což obnášelo nejen že se s nimi nesmí sbližovat, ale ani s nimi být v jedné místnosti a hlavně dostával na očistu pít tekutý tabák. Měl úkol ho udržet nějaký čas v sobě, což znamenalo dýchat do břicha, aby to rozdýchal. Poději jim šel říct, zda by nebylo vhodné dostat vyšší dávku tabáku….odsouhlasili to…..dostal prý dávku po které by měl z lékařského hlediska zemřít. Snažil se ji udržet v sobě co nejdéle….jenže tím se stalo, že se mu v těle "zapouzdřil"…bylo mu šíleně……už to nešlo horem…..odcházelo to potem přes kůži a ledviny…. Pak následovalo období s čistěním přes Áju. Mluvil o tom, že do ní šamani vkládají záměr, přidávají tam různé další přísady a že při nalévání klientům znovu záměr opakují (a také to že je mnoho šarlatánů od kterých by se bál a nedoporučoval by si od nich Áju brát…. že je třeba si uvědomit, že ne nadarmo se jí říká liána smrti). Poslali ho třeba do lesa k nějakému stromu, netušil vůbec kudy má jít, řekli mu, ať se řídí svojí intuicí, a pak ať jde ještě tam a tam. Cestou prý vnímal svoje strachy, od kterých se potřeboval oprostit……vnímal že ho sleduje puma…..zda náhodně nezůstane v jejím teritoriu, jakmile ho opustil tak o něj ztratila zájem. Nebo ho někam zavedli a řekli že si pro něj určitě přijdou, což věděl že znamená, že si pro něj určitě nepřijdou. Myslel si, že si prošel vším, ale pak následovala očista chilli papričkami. Dostal kyblík s 20 chilli papričkami…měl jít k vodě, vyhloubit si tam díru a pomalu po malých kouskách pojídal jednu papričku za druhou. Kyblík už pak pro pálení neviděl…takže do něj šahal po hmatu…..a zjistil, že tam je 21 paprička, ta byla jiná prý měla tvar velké fazole….byla to ta nejpálivější na stupnici pálivosti prý 15. Byl tam myslím tři nebo čtyři roky……a probíhaly i jiné aktivity, jako třeba že ho Augustin vzal večer v kánoi na řeku, vzal baterku a když rozsvítil byly všude vidět oči krokodýlů…..druhý den šly chytat pyraně……prý to bylo o tom synchronizovat mysl, tělo a intuici, neboť se muselo vytušit že se pyraňa blíží a trhnout dříve než se přiblížila k návnadě, neboť když se přiblížila tak už bylo pozdě (slupla návnadu a byla v čudu).

Dále povídal o Dědečkovi…..šamanovi kterého potkal náhodou….Přivzal ho k léčení. I pro mne bylo zajímavé že nejprve řekl svojí Babičce, aby se položila na postel, vedle si pak lehla léčená (která se musela svléknout)…..pak mu objasnil, že Babička funguje jako kotva. Povídal jak byl na rituálu s Waysou (Vajuša čaj). Berou ji jako posvátnou rostlinu, obřadně se s ní nejprve postříkali, poprskali a pak ji teprve pili.

Pak potkal šamana….velice svérázného…..náhodou bylo profláknuto jednou ženou která tam byla s ním, že si za práci bere mentolové cigarety a tvrdý alkohol. Prý za den vykouří 80 cigaret a podporuje to alkoholem…..přesto by ho jako léčitele doporučil a byl to pro něj náhled jak to také může být…..byl to velký rozdíl že nejprve půsty a teď toto…..došlo u něho k uvědomění.

Za energii ten kdo o ni žádá musí něco darovat……což může být půst……

Dědeček tabák proti Áje je nekompromisní. Ája je žena…dá se s ní koketovat a nechá se usmlouvat.

Tomáš má povolení léčit. Pro bylinky si jezdí do Ekvádoru.

Tabák do očí je jiný než ten, co se pije……Jedna paní prý vyváděla, neuvnitřnila se a nedostala se k srdci......začala si fest mnou oči, začala panikařit, tzv. šokovala…..tak jí přetáhli přes ruce něčím, co se jmenovalo od o (bohužel jsem si nezapamatovala název) ……co má na sobě ostny, aby se paní zklidnila a zabralo to (holt jiný kraj jiný mrav......někdy je ráznější přístup holt nutnost, aby člověku bylo pomoženo).
Voda - je těžká energie
Šamani měnící se v šelmy…….může to být dost silný zážitek. Šaman mu řekl, že nemá otvírat oči, ale on byl zvědavý……a vyděsilo ho to.
Láska - je o ni zájem na jiných planetách neboť tam ji zažít nelze
Ikaro - píseň
Když se leknete, tak vám dobrá energie může odejít

Akahai :0)
PS: Tomáš v den narozenin dělá narozeninový rituál.....v té době je prý portál nejvíce otevřen......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama